Notes Biblioteczny 1953-2008. Bibliografia zawartości - oprac. Krystyna Kasprzyk - ebook

Notes Biblioteczny 1953-2008. Bibliografia zawartości ebook

oprac. Krystyna Kasprzyk

0,0
12,30 zł

lub
-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

Po pięćdziesięciu pięciu latach nieprzerwanego ukazywania się, „Notes Biblioteczny” przestał być tradycyjnym, drukowanym czasopismem. Kolegium kierownicze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, zadecydowało o wydawaniu biuletynu wyłącznie formie elektronicznej.

Bibliografia rejestruje artykuły, które ukazały się w „Biuletynie/Notesie” w trakcie wydawania drukowanej postaci pisma w latach 1953–2008. Całość materiału bibliograficznego ułożono, na podstawie kryterium treściowego, systematycznie w dziesięciu działach, podzielonych w zależności od ilości i różnorodności materiału bibliograficznego na poddziały pierwszego i drugiego stopnia. Inspiracją dla układu bibliografii był pierwszy podział strukturalny pisma […], rozbudowany wg potrzeb uporządkowania publikacji wykraczających swą tematyką poza granice pierwotnego podziału. W obrębie działów i poddziałów materiały uszeregowano w porządku chronologicznym wg lat publikacji, w obrębie poszczególnych lat zastosowano układ alfabetyczny, gdzie czynnikiem segregującym jest pierwsze słowo tytułu.

Zrąb główny uzupełniają: indeks autorów i indeks osobowo-przedmiotowy, wykaz tytułów czasopism, z których pochodzą przedruki artykułów lub/i ich fragmentów oraz tabele statystyczne: nr 1, Chronologiczny wykaz redaktorów wraz z okresem pracy w redakcji; nr 2, Zestawienie liczbowe autorów publikujących wg ich miejsca zatrudnienia; nr 3-6, Zestawienie wydanych numerów z wyszczególnieniem numerów podwójnych, wysokością nakładu, objętością i formatem.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 309

Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.