Debbie Macomber
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Debbie Macomber 
  • Powieści przygodowe i historyczne 
  • Wyczyść

Amerykańska pisarka, autorka bestsellerów New York Timesa, cieszących się sympatią na całym świecie romansów, fabuł obyczajowych, a także poradników, książek kucharskich oraz opowiastek dla dzieci. Szczęśliwa żona, matka i babcia. Laureatka wielu nagród, w tym nagrody RITA i wyróżnienia z całokształt twórczości od Romance Writers of America. Debbie Macomber książki zaczęła wydawać jeszcze w pierwszej połowie lat 80-tych i ma w swoim dorobku ponad 150 tytułów sprzedanych na całym świecie w przekraczającym 200 milionów egzemplarzy nakładzie, a kilka jej utworów doczekało się telewizyjnych adaptacji. Tradycyjnie, niemal co roku, jesienią pisarka wydaje historię bożonarodzeniową. Najnowsza z nich, zatytułowana Kochany Święty Mikołaju, do polskich księgarń trafiła pod koniec października 2021 r.

Debbie Macomber na świat przyszła w 1948 r. i od dzieciństwa zmagała się z dysleksją, która poważnie utrudniała jej naukę zakończoną, głównie z tego powodu, na szkole średniej. Mimo wszystko przyszła pisarka zawsze uwielbiała czytać. Podobno już w podstawówce marzyła też o karierze literackiej. Zanim jednak zaczęła wydawać Debbie Macomber książki okupujące światowe listy bestsellerów, czekała ją długa i trudna droga. Bez wątpienia swój sukces autorka zawdzięcza nie tylko talentowi, ale i ogromnej determinacji oraz wytrwałości, które nie pozwoliły jej, mimo wielu porażek, zrezygnować z dążeń do realizacji swojego największego marzenia.

Debbie Macomber, książki i droga do sławy

Pisać zaczęła jako trzydziestoletnia matka czworga dzieci, zarywając noce przy pożyczonej maszynie i starając się przelać na papier chodzące jej po głowie historie. Warsztatu uczyła się na ulubionych romansach, rozkładając ich fabuły na czynniki pierwsze. Przez kilka lat znosiła nieustanne odmowy wydawnicze, a nawet przykre komentarze dotyczące jej twórczości. Zdarzyło się nawet, że na jednej z konferencji branżowych redaktor wydawnictwa Harlequin, o ironio latami wydającego później prozę pisarki, podarł maszynopis jej powieści, sugerując autorce porzucenie nadziei na publikację. Jednak nawet to nie złamało jej ducha – jak mówi Debbie Macomber – książki były po prostu jej przeznaczeniem, ponieważ urodziła się, by opowiadać historie. Wrodzony dar gawędziarski sprawia, że autorce nigdy nie brakuje też pomysłów na kolejne fabuły; zawsze ma o czym pisać i wydaje kilka tytułów rocznie. Początkowo były to głównie romanse, choć ze względu na jej chrześcijański światopogląd niezbyt pikantne, a dopiero na początku nowego stulecia w jej repertuarze zaczęły pojawiać się także współczesne fabuły obyczajowe skupiające się na kobiecej przyjaźni i doświadczeniu. W późniejszym okresie wydawała także Debbie Macomber książki dla dzieci oraz tytuły poświęcone swoim dwóm pozaliterackim pasjom: gotowaniu i robieniu na drutach. Przez kilka lat autorka prowadziła nawet sklep z akcesoriami do robótek ręcznych.

Debbie Macomber i Zatoka Cedrów

W dorobku pisarki znaleźć można wiele samodzielnych narracji oraz liczne wielotomowe cykle powieściowe. Nie wszystkie z nich dostępne są po polsku, jednak w nadwiślańskich księgarniach znaleźć można najpopularniejsze książki Debbie Macomber, w tym bestsellerową serię Zatoka Cedrów. Akcja tej uwielbianej przez czytelniczki na całym świecie sagi osadzona jest w niewielkim, położonym nieopodal Seatlle, miasteczku Cedar Cove wzorowanym na Port Orchard, w którym pisarka wraz z mężem wychowali dzieci i mieszkają po dziś dzień. W Polsce ukazało się dotychczas 10 z 12 tomów Zatoki Cedrów oraz 2 fabuły (Pensjonat wśród róż, Wiosna w Różanej przystani) z komplementarnej, serii Rose Harbor. Debbie Macomber książki obu cyklów osadza w sielskim Cedar Cove, jednak koncentruje się na innych bohaterach. Są to ciepłe obyczajowe opowieści o miłości i przyjaźnie, idealne wprost krzepiące lektury na długie spędzone pod kocem jesienne wieczory lub wakacyjny relaks. Na podstawie Zatoki Cedrów Hallmark Channel wyprodukował emitowany w latach 2013-2015 serial, którego pisarka była producentką.

Debbie Macomber i Kochany Święty Mikołaju, czyli świąteczna opowieść dla każdego

Począwszy od 1986 r. regularnie wydaje Debbie Macomber książki o tematyce bożonarodzeniowej. Polskiego przekładu doczekało się niewiele z nich (Przepis na święta, Niespodzianki), jednak w październiku 2021 r. polską premierę miała najnowsza z nich pt. Kochany Święty Mikołaju. Na stronach książki Debbie Macomber kolejny już raz sprawnie realizuje konwencję gatunku, zapewniając swoim czytelnikom kilka godzin porządnych wzruszeń i pokrzepienie płynące ze szczęśliwego zakończenia. Nie jest to fabuła, która może czymkolwiek zaskoczyć, ale i nikt nie oczekuje niespodzianek od tego typu historii – wręcz przeciwnie – mają one przede wszystkim zmieścić się w schemacie i nie zawieść pokładanych w niech oczekiwań, a nie da się ukryć, że Debbie Macomber jest prawdziwą mistrzynią tej świątecznych klimatów.