Nie znaleziono wyników
Amerykańska pisarka, autorka poczytnych romansów utrzymanych w różnej stylistyce. Jej powieści cieszą się popularnością wśród czytelniczek na całym świecie i regularnie goszczą na listach bestsellerów. Chociaż Georgia Cates książki pisze od niespełna dekady, może pochwalić się sporym dorobkiem; na jej koncie znajduje się ponad 20 powieści, w tym kilka bestsellerowych cykli. Jej ulubiona książka to Pamiętnik Nicholasa Sparksa.
Pisarka urodziła się w 1975 r. w Stanach Zjednoczonych. Przyznaje, że w przeciwieństwie do wielu (a w zasadzie większości) autorów, o pisaniu nie marzyła od dzieciństwa. Zawsze za to chciała pomagać kobietom w cudzie narodzin. Jej marznie się spełniło i zanim zaczęła wydawać bestsellerowe książki, Georgia Cates przez blisko 14 lat spełniała się jako położna. Pomysł na napisanie romansu chodził za nią niemal 2 lata, nim w końcu zdecydowała się na podjęcie swojej pierwszej pisarskiej próby.
Jak sama mówi, zasiadła do pracy, ponieważ miała pomysł na historię, którą bardzo chciałaby przeczytać. Po 3 miesiącach tekst był gotowy. Jej wyobraźnia zdominowana była wówczas przez ponadnaturalne postacie i zjawiska, stąd pomysł na opowieść o wampirach. Premierę swojej debiutanckiej książki Georgia Cates świętowała w 2011 r. Tom Blood of Anteros okazał się początkiem całej trylogii, której kolejne części: Blood Jewel i Blood Doll, ukazały się kolejno w rocznych odstępach. Cały cykl Vampire Agape okazał się wstępem do ciekawej kariery i zmienił całkowicie życie skromnej położnej. Uwierzywszy nareszcie w swój talent, Cates zaczęła wydawać kilka tytułów rocznie, zyskując sobie grono wiernych czytelniczek.
W następnych seriach autorka porzuciła wątki fantastyczne i ponadnaturalne, i późniejsze książki Georgii Cates gatunkowo są już klasycznymi współczesnymi romansami. Jej entuzjazm wobec tworzenia kolejnych miłosnych historii nie osłabł z upływem czasu i pisarka może się pochwalić niemałym dorobkiem. Dotychczas wydała już ponad 25 tytułów, w tym 6 cykli i kilka samodzielnych fabuł. Jako graficzka-amatorka, jest również autorką okładek do niektórych swoich publikacji. Ponieważ jej mąż, Jeff, jest grafikiem, mówi, że uczyła się od prawdziwego mistrza.
Podobno kiedy nie pisze akurat Georgia Cates książki, to myśli o pisaniu. Wyobraźnia autorki niemal nieustannie pracuje na pełnych obrotach, czego efektem są nowe pomysły na następne fabuły. Wiele z nich przychodzi jej do głowy podczas słuchania muzyki, która jest dla pisarki najlepszym i niewyczerpanym źródłem inspiracji. Każda historia przychodzi do niej przy dźwiękach konkretnej piosenki.
Z bogatego dorobku pisarki dotychczas polskiego przekładu doczekał się zaledwie jeden z jej niezwykle popularnych cykli powieściowych. Otwierający trylogię tom Piękno bólu Georgia Cates opublikowała w 2013 r. natomiast premiera polskiego wydania miała miejsce pięć lat później. Całość jest, co ciekawe, nie tyle serią, na którą składa się, tak jak to najczęściej obecnie bywa, kilka oddzielnych, luźno ze sobą powiązanych, historii, lecz rozpisaną na 3 części dłuższą opowieścią. Jest to historia o niełatwej miłości między dwojgiem poranionych życiowo ludzi. Na stronach pierwszej książki, Piękno bólu, Georgia Cates przedstawia swoich bohaterów: australijskiego winiarza Jacka McLachlana i Laurelyn Prescott, amerykańską piosenkarkę. On, magnat w winiarskiej branży, to jedna z najbardziej pożądanych partii w swej ojczyźnie, ona jest młodą artystką marzącą o prawdziwej karierze. Oboje wykazują daleko idący dystans wobec klasycznych związków i nie wierzą w prawdziwą miłość aż po grób. Jack ma zwyczaj proponowania kobietom, które wpadły mu w oko, jasnego układu – czasowej relacji opartej na pożądaniu. Spotkanej w barze Laurelyn proponuje trzymiesięczną umowę. Kiedy dziewczyna się zgadza, żadne z nich jednak nie podejrzewa, że w tym przypadku funkcjonujące tak dobrze dotychczas reguły się nie sprawdzą.
Drugi tom poświęcony tej parze, zatytułowany Piękno oddania, Georgia Cates oddała w ręce czytelników jeszcze w tym samym roku co pierwszą część. Ich wzajemna relacja doszła do momentu, n.a który żadne z nich nie było przygotowane. Błąd, który popełnił Jack może okazać się niezwykle kosztowny. Z kolei w życiu Laurelyn pojawia się niespodziewana szansa na spełnienie jej marzeń o wielkiej muzycznej karierze. Czy w tej sytuacji ich miłość i związek mają szansę i przyszłość, czy raczej pisane są im osobne ścieżki? W finałowym tomie Ból miłości Georgia Cates rozstrzyga te kwestie, w sposób, który bez wątpienia nie zawiedzie prawdziwych fanek gatunku.