Nie znaleziono wyników
Polska pisarka młodego pokolenia. Miłośniczka herbaty z cytryną i rodzinnego ciepła. Autorka lubianych przez czytelniczki fabuł obyczajowych i new adult. Z wykształcenia pedagog i psycholog. Karolina Klimkiewicz książki wydaje od 2017 r. i ma w swoim dorobku już 6 powieści oraz jedną pozycję naukową. Najnowszy tytuł sygnowany jej nazwiskiem, Dopóki starczy mi wiary, ukazał się w kwietniu 2021 r.
Karolina Klimkiewicz na świat przyszła w 1989 r. w Oleśnicy. Poza tworzeniem literatury spełnia się w roli mamy i żony, a także pomaga młodym ludziom jako pedagog i socjoterapeutka. Aby poszerzyć swoje kompetencje, w 2016 r. zaczęła dodatkowo studia psychologiczne oraz doktoranckie na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Jej naukowe dociekania zaowocowały napisaną wspólnie z Honoratą Cierpisz i Joanna Dejnaką pozycją pt. Jakość życia w rodzinie z problemem niepłodności. Zresztą, doświadczenia zawodowe pisarki znalazły również odbicie w jej twórczości beletrystycznej. Książki Joanny Klimkiewicz – podejmowana przez nią problematyka, jak i psychologiczna kreacja postaci – są w pewnym stopniu wypadkową długoletniej praktyki terapeutycznej autorki. Jak często podkreśla pisarka, jej powieści pisane są przez życie, a ona jedynie te historie ubiera w słowa. Zależy jej, by czytelnicy przy lekturze nie tylko dobrze się bawili, ale i coś wynieśli, przemyśleli, co w żadnym wypadku nie oznacza, że jej twórczość ma charakter dydaktyczny czy moralizatorski. Bezsprzecznie jednak ciężar gatunkowy podejmowanych przez autorkę tematów sprawia, że nie są to lektury, które można czytać bezrefleksyjnie.
Co ciekawe, chociaż aby pisać książki, Karolina Klimkiewicz marzyła od dziecka, nigdy nie wierzyła, z powodu dysleksji i dysortografii, że uda jej się zostać publikowaną autorką. Długo pisała tylko do szuflady, za jedyną czytelniczkę mając swoją mamę. Na szczęście w końcu ośmieliła się zaryzykować i pokazać swoje, bardzo osobiste, narracje światu. Tej brawury nie żałuje, choć emocje związane z każdą premierą nowego tytułu mocno dają jej się we znaki.
Swoje książki Karolina Klimkiewicz pisze, co podkreśla w wywiadach, z serca. Fabuły ani kreacji bohaterów nie planuje, ani nie szkicuje, nie przygotowuje żadnych konspektów. Po prostu wieczorem, kiedy w domu panuje spokój, w słuchawkach na uszach, siada do komputera i daje się ponieść historii, której zalążek pojawił się w jej głowie. Nigdy nie wie nie tylko, jak ona się zakończy, ale najczęściej w jakim kierunku będzie się rozwijać. Zaczynając prace nad powieścią, pisarka zdaje się całkowicie na natchnienie.
Karolina Klimkiewicz i Jeśli tylko…
Autorka bardzo udanie zadebiutowała w 2017 r. powieścią Jeśli tylko…Oryginalna, pełna emocji opowieść o niecodziennej więzi; miłości, a przede wszystkim przyjaźni, która połączyła bohaterów zapadła w serca wielu czytelniczek. Chociaż Leo i Lajla spotykają się jedynie na plaży, relacja, która ich łączy od dzieciństwa, jest szczególna, wymykająca się wszelkim definicjom. Kiedy dziewczyna znika okazuje się także, że była ona dla Leo niczym powietrze – absolutnie konieczna do życia.
Mimo pozytywnego przyjęcia debiutu, na swoją kolejną książkę, pierwszą część dylogii pt. Wybacz mi, Karolina Klimkiewicz kazała czekać ponad 20 miesięcy. Centralną postacią cyklu jest Emilia, która w dniu swoich 25 urodzin otrzymuje szczególny list, list od matki, która opuściła ją 23 lata temu. Teraz prosi córkę o spotkanie i rozmowę, zapraszając do bieszczadzkiego pensjonatu. Wyjazd ten będzie dla młodej kobiety prawdziwym przełomem – zamknięciem i otwarciem jednocześnie. Nie mniej poruszającą kontynuację zagmatwanych losów Emilii, Kochaj mnie, Karolina Klimkiewicz w ręce czytelników oddała jesienią 2019 r.
Poza fabułami typowo obyczajowymi w swoim repertuarze pisarka ma również powieści przeznaczone dla młodszych odbiorców. Latem 2019 r. wydała Karolina Klimkiewicz Dopóki starczy mi sił, historię new adult pisaną początkowo z myślą o konkursie literackim. Losy tajemniczej Zoli, która uciekając przed swoją przeszłością nieustannie zmieniając nie tylko miejsce pobytu, ale i tożsamość, szybko podbiły serca nastoletnich czytelników. Ciekawi bohaterowie i frapująca zagadka sprawiły, że jest to rodzaj książki, od której niełatwo się oderwać. Dlatego dość szybko na rynku pojawiła się druga część tej opowieści, którą zatytułował Karolina Klimkiewicz Dopóki starczy mi wiary.