Katarzyna Berenika Miszczuk
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Katarzyna Berenika Miszczuk 
  • języki: 4 
  • Styl życia 
  • Wyczyść

Będąc młodą lekarką, można być też poczytną pisarką, czego najlepszym dowodem osoba urodzonej w 1988 r. Katarzyny Bereniki Miszczuk, której nie tylko, zgodnie z młodzieńczymi założeniami, udało jej się skończyć wymagające medyczne studia, ale w zasadzie symultanicznie, zdobyć spory rozgłos na polskim rynku wydawniczym. Co więcej, jej kariera pisarska zdecydowanie wyprzedza medyczną w czasie.

Debiutanckie książki Katarzyny Bereniki Miszczuk

Uznawana za absolutny ewenement, w historii współczesnej polskiej sceny literackiej, Dorota Masłowska napisała i wydała swoją debiutancką powieść pt.: Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną jako maturzystka. Jednak w kategorii wieku napisania pierwszej książki, Katarzyna Berenika Miszczuk bije Masłowską na głowę. Swoje dwie pierwsze powieści stworzyła ona mianowicie, będąc piętnastolatką, a wydała niedługo późnej. Debiutancka książka Miszczuk, Wilk, ukazała się w 2006 r., w czasie kiedy autorka uczyła się jeszcze w liceum. Choć nie została ona bestsellerem, była to na tyle dobra inwestycja, że trzy lata później zapadła decyzja o publikacji, napisanej razem z częścią pierwszą, kontynuacji fabuły Wilka. Trafiła ona na półki księgarń pt. Wilczyca.

Obie powieści to typowa młodzieżowa literatura grozy; z nastoletnimi bohaterami, poruszająca standardowy zestaw nastoletnich problemów, udekorowana typowym zestawem fantastycznych zjawisk i postaci. Jedynie autor w tym przypadku przedstawia się mniej typowo, bo w końcu, ile 15-latek pisze, publikowaną później, literaturę. I choć w momencie ukazania się, także Wilczyca nie okazała się hitem, po sukcesie dorosłych utworów pisarki jej pierwsze literackie próby również doczekały się większego zainteresowania. W 2013 r. Wilk i Wilczyca Katarzyny Bereniki Miszczuk zostały wznowione, w nieco odświeżonej przez autorkę wersji. Jednak, mimo wstępnie innych założeń, ostatecznie porzucono plany kontynuacji serii.

Cykl diabelsko-anielski Katarzyny Bereniki Miszczuk

Po krótkiej przerwie w działalności wydawniczej, w słusznym już, jak na nią, wieku 22 lat, wydaje Katarzyna Berenika Miszczuk Ja, diablica, pierwszą powieść z cyklu o Wiktorii Biankowskiej. Zwariowana, fantastyczna i pełna humoru historia zamordowanej dwudziestolatki, która trafia do piekła i zostaje pracującą diablicą, kontynuując swoją egzystencję na zupełnie nowym poziomie, okazała się strzałem w dziesiątkę. Wobec ewidentnego rynkowego zapotrzebowania, po roku w ręce czytelników oddała Katarzyna Berenika Miszczuk Ja, anielica, drugi tom cyklu. Tym razem główna bohaterka znajduje się na gościnnych występach w niebie, które jednak dalekie jest od standardowych wyobrażeń na jego temat. Z wydaniem kolejnej, traktującej o losach Wiktorii, książki Katarzyna Berenika Miszczuk i tym razem nie zwleka. W 2012 r. premierę ma, dopełniająca trylogię, powieść Ja, potępiona. Obecnie pisarka pracuje nad czwartą częścią cyklu o roboczym tytule Ja, ocalona.

Cykl Kwiat paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk.

Chociaż już książki o Wiktorii Biankowskiej cieszyły się dużą popularnością, to dopiero dzięki powieści Szeptucha Katarzyna Berenika Miszczuk stała się naprawdę sławną pisarką. Otwierająca serię Kwiat paproci historia, osadzona w rzeczywistości współczesnej, acz pogańskiej Polski, okazała się najprawdziwszym bestsellerem. Głowna bohaterka, Gosia, to lekarka i słowiańska szeptucha jednocześnie, która dzięki doświadczonej wiedźmie, Jadze, wspina się po kolejnych stopniach obrzędowego wtajemniczenia. Dodatkowo jeszcze nawiązuje gorący romans z przystojnym Mieszkiem. Czytelnicy byli autentycznie zachwyceni. Do tego stopnia, że za sprawą tej książki Katarzyna Berenika Miszczuk zdobywa, pierwszą w swoim dorobku, Nagrodę Książka Roku LubimyCzytać 2016.

Jeszcze w 2016 r. ukazuje się kontynuacja cyklu pt. Noc Kupały, również wyjątkowo ciepło przyjęta na rynku wydawniczym. W następnym roku wychodzi Żerca, Miszczuk trzecia powieść o przygodach Małgorzaty, która ponownie przynosi pisarce, wraz ze świetnymi wynikami sprzedaży, Nagrodę Książka Roku LubimyCzytać 2017. Najnowszy tom sagi pt.: Przesilenie Katarzyna Berenika Miszczuk opublikowała rok później. Powieść powtórzyła sukces poprzednich części Kwiatu paproci, zdobywając Nagrodę Książka Roku LubimyCzytać 2018. Na fali popularności pogańskiego świata swoich powieści, pisarka wydała jeszcze dwie odsłony swoistego abc każdej szeptuchy: Sekretnik Szeptuchy i Nowy sekretnik szeptuchy. A już 15 maja 2019 r. do księgarń trafi Jaga Katarzyny Bereniki Miszczuk, prequel całej serii.

Cykl W lekarskim fartuchu Katarzyny Bereniki Miszczuk

W ostatnich latach pisarka postanowiła chwilowo porzucić, tak dobrze sprzedającą się do tej pory, konwencję fantasy i spróbować swoich sił w prozie sensacyjno-kryminalnej. Owocem tych poszukiwań jest cykl W lekarskim fartuchu, w którym, jak do tej pory wydała Katarzyna Berenika Miszczuk książki Obsesja i Paranoja. Ich akcja rozgrywa się w środowisku lekarskim, a bohaterami są, oczywiście, lekarze. Oprócz swoich bestsellerowych cykli autorka ma na koncie jeszcze dwie samodzielne kryminalne powieści. W 2013 r. ukazała się Druga szansa, a dwa lata później Pustułka Katarzyny Bereniki Miszczuk.