Nie znaleziono wyników
Debiutująca niedawno polska pisarka młodego pokolenia. Autorka poczytnych powieści new adult. Chociaż Klaudia Bianek książki pisze bardzo krótko, ma już w swoim dorobku 5 tytułów, a w głowie wiele pomysłów czekających na realizację.
Pisarka jest wielką miłośniczką natury i zwierząt, czego naturalną konsekwencją jest jej weganizm, na który zdecydowała się kilka lata temu. Chociaż jest mężatką, nie ma jeszcze dzieci, ale jak sama żartuje ma aż cztery kocie córeczki, dla których jest najczulszą z kocich mam. Zamieszkuje w małej wielkopolskiej miejscowości i póki co bardzo podoba jej się życie na prowincji. Klaudia Bianek książki kocha od dzieciństwa i do dziś jest prawdziwym molem książkowym. Zawsze marzyła o zostaniu pisarką i jako mała dziewczynka kupowała zeszyty specjalnie po to, by zapisywać historie inspirowane ich kolorowymi okładkami. Z tych pierwszych prób najlepiej zapamiętała opowiastkę o króliczku imieniem Bodzio. Jako dorosła już osoba nie porzuciła swoich literackich fascynacji: prowadziła bloga, na którym publikowała recenzje książek, publikowała też na Wattpadzie. Zanim w księgarniach pojawiły się jej opowiadające o romantycznej miłości książki, Klaudia Bianek przez trzy lata pracowała nad fabułą fantasy.
Na początku 2018 r. porzuciła ten projekt dla powieści new adult przygotowywanej na konkurs wydawnictwa Czwarta Stron. I tym razem, podobnie jak w przypadku dziecięcych historyjek zaczynających się od okładek zeszytów, punktem wyjścia dla narracji stało się zdjęcie zaprezentowane przez wydawnictwo jako projekt okładki. Inspiracją dla tekstu stał się również teledysk do piosenki Start of Something Good jej ukochanego zespołu Daughtry. Ponieważ zarys książki Klaudia Bianek miała już w głowie od kilku lat, pozostało jedynie spisanie tego pomysły. Zrobiła to na tyle dobrze, że konkurs wygrała i wkrótce jej debiutancka powieść pt. Jedyne takie miejsce znalazła się w księgarniach. Od tego czasu ukazały się cztery kolejne powieści młodej autorki, która do swojej literackiej przygody podchodzi z niegasnącym entuzjazmem i autentyczną ekscytacją. Mimo wielu innych zobowiązań, zawsze znajduje czas na pracę nad kolejną historią, szczególnie, że jak sama mówi, najlepiej pisze jej się nocami, w czym pomaga jej mocna kawa, której jest wielką koneserką.
Swoją pierwsza powieść, zatytułowaną Jedyne takie miejsce, Klaudia Bianek w ręce czytelników oddała w maju 2019 r. Książka została ciepło przyjęta na rynku wydawniczym i stała się początkiem całego cyklu. Poruszająca historia wchodzących dopiero w dorosłe życie Leny i Alana miała wszystko, czego potrzeba dobrej fabule new adult. Z miejsca więc podbiła wiele serc, stając się jedną z najchętniej czytanych nowości sezonu. Świat i bohaterowie wykreowani przez pisarkę urzekali prostotą i naturalnością, oferując jednocześnie wiele, tak ważnych w tym gatunku, silnych wzruszeń. Na stronach powieści Jedyne takie miejsce Klaudia Bianek, mimo małego doświadczenia pisarskiego, umiejętnie gra bowiem emocjami czytelników, zapewniając im kilka godzin dobrej rozrywki.
Do swojej debiutanckiej powieści autorka powróciła na początku 2020 r. Wtedy też ukazała się druga część cyklu (będącego jak na razie trylogią), zapoczątkowanego przez Jedyne takie miejsce. W kolejnej fabule znajdziemy subtelne nawiązania do poprzedniej historii, w dalszym planie majaczą również niektóre jej postaci, jednak jest ona autonomiczną opowieścią, która bez problemu może być czytana bez znajomości pierwszej części. Na stronach Ocalało tylko serce Klaudia Bianek na pierwszy plan zaprasza bowiem nowych głównych bohaterów, Aleksa i Klarę. Oboje młodzi, lecz już po przejściach, mają swój bagaż i skomplikowaną historię. On na traumę zareagował zamknięciem się za murem obojętności, ona nie potrafi zaangażować się w pełni w żadną relację. W Ocalało tylko serce, Klaudia Bianek opowiada o pokonywaniu tych emocjonalnych murów i procesie otwierania się na drugiego człowieka.
Najnowszą, wydaną w lipcu 2020 r., fabułą autorka kontynuuje serię Jedyne takie miejsce. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów, mimo dość lekkiej formuły gatunku, narracja ta porusza trudne i bolesne tematy. Na stronach Przy naszej piosence Klaudia Bianek opowiada o rodzinnej patologii oraz biedzie, niszczącej rzeczywistości, z którą zmagają się bohaterowie. Kornelia musi zdobywać pieniądze na utrzymanie siebie i młodszego brata, którym opiekuje się, ponieważ ich matka jest całkowicie niewydolna wychowawczo. Antek, którego postać przewijała się w poprzednich tomach cyklu, to z kolei człowiek sukcesu. Czy ich relacja ma przyszłość? Przy naszej piosence Klaudii Bianek to historia o tym, jak trudno zbudować miłość i zaufanie.
Poza bestsellerowym cyklem Jedyne takie miejsce na swoim koncie pisarka ma jeszcze dwie inne powieści: bożonarodzeniową historię pt. Najcenniejszy podarunek i Życie po tobie. Co ciekawe, w Życiu po tobie Klaudia Bianek wychodzi poza gatunkowe reguły literatury new adult. Jej bohaterka nie jest już bowiem dziewczyną u progu dorosłości, lecz kobietą dojrzałą, matką dwójki dzieci.