Magdalena Kubasiewicz
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Magdalena Kubasiewicz 
  • Styl życia 
  • Wyczyść

Polska pisarka młodego pokolenia. Autorka poczytnych powieści i opowiadań głównie z nurtu fantastyki, jednak w swoim dorobku ma również Magdalena Kubasiewicz książki innych gatunków: fabuły obyczajowe, kryminały i komedię kryminalną. Popularność zyskała dylogią Królewska wiedźma. Członkini Hardej Hordy nieformalnej grupy zrzeszającej autorki literatury fantasy. Jej najnowsza powieść 50 wesel i pogrzeb ukazała się na początku 2021 r., a za kilka miesięcy do księgarń ma trafić jej kontynuacja.

Magdalena Kubasiewicz urodziła się w 1990 r. w Skarżysku, jednak swoje dorosłe życie związała z Krakowem, gdzie ukończyła studia, pracuje i mieszka do dziś. Na rynku wydawniczym obecna od kilku lat, debiutowała jeszcze jako studentka. Jej pierwszą i największą miłością literacką była i jest fantastyka. Jeszcze będąc dzieckiem pokochała Magdalena Kubasiewicz książki Terry’ego Pratchetta, Neila Gaimana, Andrzeja Sapkowskiego i cykl o Harrym Potterze. Upływ czasu nie zmienił jej czytelniczych preferencji, sprawił za to, że zapragnęła tworzyć własne historie. Jej pierwsze teksty ukazywały się na łamach czasopism poświęconych fantastyce, m.in. w Science-Fiction, Fantasy i Horror.

Swoją pierwsza powieść, zatytułowaną Spalić wiedźmę Magdalena Kubasiewicz opublikowała jako 25-latka. Ciepłe przyjęcie książki przez czytelników zachęciło ją do dalszej pracy i wkrótce do księgarń trafiły kolejne książki sygnowane jej nazwiskiem. Nie wszystkie z nich zaliczyć można do fantastyki, ponieważ młoda pisarka lubi eksperymenty z różnymi gatunkami i konwencjami literackimi. Stąd w jej niemałym, biorąc pod uwagę wiek i staż wydawniczy, dorobku znaleźć można również książki obyczajowe, a także kryminały. W jej temperamencie nie leży tworzenie rozbudowanych cykli powieściowych i zbyt długa eksploatacja jednego uniwersum. Dlatego większość jej publikacji to samodzielne fabuły, a najpopularniejszy cykl, Królewska wiedźma, Magdalena Kubasiewicz uczyniła zaledwie dylogią.

Magdalena Kubasiewicz, Spalic wiedźmę i Wiedźma Jego Królewskiej Mości

W 2015 r. fabułą urban fantasy pt. Spalić Wiedźmę Magdalena Kubasiewicz debiutowała w charakterze powieściopisarki. Oryginalny świat przedstawiony pełnego magii, władanego przez króla (Juliana) XXI-wiecznego Krakowa zdobył początkującej autorce serca wielu fanów gatunku. Główną bohaterka, Sanika (połączenie jej imion: Sara i Weronika), jest nadworna czarownicą. Mimo młodego wieku dysponuje ogromną mocą, a także zaufaniem i szacunkiem władcy, który obdarzył ją tytułem Pierwszej Czarownicy. Myliłby się jednak ten, kto wyobrażałby sobie tę postać jako stateczną, przyobleczoną w powagę starożytnej wiedzy czarodziejkę. Sanika nie jest osobą, którą łatwo polubić, szczególnie że jej samej w najmniejszym stopniu nie zależy na ludzkiej sympatii. Jest bezkompromisowa, niezależna i nie czyni żadnego wysiłku by powściągać swój język. To kobieta, której zdecydowanie nie należy wchodzić w drogę. Boleśnie przekonują się o tym wrogowie królestwa Polanii i Krakowa, którego strzeże Sanika. Jesienią 2017 r. opublikowała Magdalena Kubasiewicz Wiedźmę Jego Królewskiej Mości, drugą odsłonę przygód swojej niepokornej bohaterki, która również tym razem zmuszona będzie do stawienia czoła siłom, które pragną zguby Polanii.

Do fantastyki zaliczyć można jeszcze jedną powieść pisarki, Gdzie śpiewają diabły, która jednak należy do zdecydowanie innego nurtu gatunku niż cykl Królewska wiedźma.

Magdalena Kubasiewicz, Sonata dla motyla i Jesienny bluszcz

Wydaną latem 2016 r. powieścią Sonata dla Motyla Magdalena Kubasiewicz bez wątpienia zadziwiła wszystkich znających jej dotychczasową twórczość. Ta klasyczna obyczajowa narracja miała bowiem niewiele wspólnego z fantastycznymi historiami wychodzącymi dotychczas spod pióra pisarki. Opowieść o poszukiwaniu siebie i sensiu życia znalazła jednak swoich fanów, którzy z niecierpliwością wyczekiwali kontynuacji losów bohaterów Sonaty. Kiedy do księgarń trafił dwa lata później Jesienny bluszcz, mogli być jednak nieco zaskoczeni ponieważ książka nie była prostą kontynuacją poprzedniego tomu, a raczej oddzielną opowieścią osadzoną w tym samym świecie przedstawionym.

Magdalena Kubasiewicz, 50 wesel i pogrzeb oraz reszta kryminałów

Pierwszą przymiarką pisarki do konwencji kryminalnej była lekka komedia z trupem i śledztwem w tle zatytułowana Topienie Marzanny. Pełna humoru opowieść o dochodzeniu w sprawie zgonu Marzanny Wicher, starej zrzędliwej ciotki, która ginie podczas rodzinnego zjazdu, pokazała, że autorka potrafi z dużą swoboda porusza się także w tej stylistyce. Na początku 2021 r. w ręce czytelników oddała Magdalena Kubasiewicz 50 wesel i pogrzeb, drugą w swojej karierze, tym razem potraktowaną bardziej serio, kryminalną fabułę. Jej główną bohaterką jest Emilia, fotografka weselna. Podczas jednego ze zleceń w podejrzanych okolicznościach ginie panna młoda, a Emilia chcąc, nie chcąc zostaje zamieszana w śledztwo w tej sprawie. Zgrabnie skonstruowana, niebanalna intryga szybko zdobyła fanów lekkiej odmiany gatunku, którzy z niecierpliwością czekają na kolejną odsłonę przygód pechowej fotografki. Ma ona nosić tytuł: Sto wesel i zaginięcie, a jej premiera zapowiadana jest na drugi kwartał 2021 r.