Marc Elsberg
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Austriacki pisarz, autor bestsellerowych thrillerów z pogranicza dystopii, science i political fiction, mistrzowsko rozgrywających największe lęki współczesnego świata.

Marc Elsberg urodził się w 1967 r. w Wiedniu, jako Marcus Rafelsberger, lecz dzieciństwo spędził w Baden. Studiował wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu. Zanim zaczął pisać popularne książki, Marc Elsberg pracował, ze sporymi sukcesami, jako dyrektor kreatywny w branży reklamowej. W charakterze pisarza, choć bez większego rozgłosu, debiutował już w 2000 r. powieścią Subermann, a do 2011 r., pod swoim prawdziwym nazwiskiem, wydał jeszcze 3 tytuły.

Marc Elsberg i Blackout

Prawdziwy przełom w literackiej karierze autora nastąpił dopiero w 2012 r. Wtedy to w ręce czytelników oddał on, już jako Marc Elsberg, Blackout. Najczarniejszy scenariusz z możliwych. Powieść okazała się prawdziwą rewelacją i w krótkim czasie uczyniła z Elsberga pisarza popularnego, także daleko poza granicami rodzinnej Austrii. Historia opisująca skutki paneuropejskiego zaciemnienia, prawdziwie wstrząsnęła odbiorcami. Katastrofa, którą opisuje na kartach Blackout Marc Elsberg, prawdziwe przeraża i wywołuje autentyczny niepokój (szczególnie, że dzieje się zimą), którego niełatwo się pozbyć. Od razu ma się ochotę zrobić zapasy na tydzień i natychmiast zakupić agregat prądotwórczy. Wielką siłą książki Elsberga jest bowiem, przedstawianie fabuły, jako jednego z realnych, nie kiedyś, lecz tu i teraz, scenariuszy. Groza tego thrillera polega na tym, że bezlitośnie obnaża, jak bardzo kruche są podstawy naszego bezpieczeństwa, dobrobytu, całej naszej cywilizacji. W Blackout Marc Elsberg pokazuje, że w gruncie rzeczy bardzo niewiele oddziela nas od totalnej apokalipsy, a człowiek mimo całego technicznego postępu (lub właśnie z jego powodu) jest bardziej bezbronny niż kiedykolwiek. W dodatku potrafi to zrobić zajmująco i niezwykle sugestywnie. W ciągu kilku dni opisywanych w powieści chwieje się cały znany nam świat: porządek społeczny i polityczny, międzynarodowe bezpieczeństwo. Ulice zamieniają się w dżunglę, sklepy świecą pustkami, nie ma wody, a administracja państwowa i jej instytucje są niemal całkowicie bezradne wobec dziejącego się armagedonu. Ta książka to niemal suma wszystkich strachów współczesnego społeczeństwa, nic więc dziwnego, że stała się międzynarodowym bestsellerem. Do tej pory Blackout Marc Elsberg sprzedał na całym świecie w ponadmilionowym nakładzie w tłumaczeniu na 15 języków.

Zero Marka Elsberga

W 2014 r., dwa lata po wielkim sukcesie Blackoutu, wydał Marc Elsberg Zero. Oni wiedzą, co robisz, swój drugi światowy bestseller. Tym razem sensacyjna fabuła skupia się na zagrożeniach płynących z oplatającej całą planetę Sieci, do której podłączona jest dziś większość jej mieszkańców. W świecie przedstawionym powieści wielkie przedsiębiorstwa poprzez Internet permanentnie inwigilują jego użytkowników, gromadząc przy okazji ogromne ilości danych. A informacja i wiedza to władza, władza, którą ludzie ochoczo oddają korporacjom za ochłapy darmowych benefitów. Czyli w zasadzie, jest to nasz świat. Jednak, jak pokazuje w Zero Marc Elsberg, apetyt korporacji na władzę jest nienasycony, a postęp technologiczny dostarcza coraz nowych narzędzi jej sprawowania. W książce kontrolę nad ludźmi próbuje przejąć grupa stojąca za Freemee, platformą specjalizującą się w gromadzeniu i analizowaniu danych, oferującą w zamian milionom swoich użytkowników, dzięki personalizowanemu radom, lepsze, obfitujące w sukcesy życie. To jednak daje twórcom Freemee ogromną władzę nad klientami, pozwalając w zasadzie dowolnie modyfikować ich zachowania i wybory. Na trop tej manipulatorskiej działalności wpada Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbująca wyjaśnić śmierć kolegi swojej córki, a jej przewodnikiem w cyfrowym świecie jest grupa użytkowników sieci znanych jako Zero.

Helisa Marka Elsberga

Sukces jego dwóch pierwszych thrillerów, zachęcił pisarza do kontynuowania tak świetnie sprawdzającej się formuły. W swojej kolejnej powieści pt. Helisa Marc Elsberg ponownie na warsztat bierze kolejną, rodzącą się na naszych oczach, pułapkę technologicznego postępu. Tym razem jest to, rozwijająca się współcześnie w zawrotnym tempie, inżynieria genetyczna. Czy jednak prace nad modyfikacją DNA przyniesie światu tylko dobro? Terapie na choroby, których dziś nie umiemy leczyć, gatunki roślin, będące odpowiedzią na problem z wyżywieniem rosnącej ludzkiej populacji? Czy zmienione przez technologię jutro, to będzie lepsze jutro?

Powieść Helisa Marc Elsberg skomponował właśnie z takich pytań, przypominając, podobnie jak w poprzednich swoich sensacyjnych fabułach, że to jutro powstaje dziś, w zaciszach laboratoriów i gabinetów szefów światowy korporacji.

Marc Elsberg i Chciwość

Premierę swojej nowej książki Marc Elsberg zapowiedział na koniec października 2019 r. Fabuła ma traktować o światowym kryzysie globalnego systemu finansowego i politycznego opartego na współczesnym modelu kapitalizmu. W powieści Chciwość Marc Elsberg tworzy wizję rzeczywistości w trakcie załamania się panującego porządku wskutek masowych buntów nieuprzywilejowanej większości. I choć wydaje się, że wszystkim powinno zależeć na szybkim zaradzeniu światowemu chaosowi, jest grupa ludzi, czerpiąca korzyści z sytuacji. Dlatego też zmierzający na szczyt w Berlinie laureat Nobla Herbert Thompson, który zamierza przedstawić rozwiązanie problemu redystrybucji światowego bogactwa, zostaje zamordowany.


„Mamy usługę, której mógłby pozazdrościć Amazon.”

Robert Drózd

Świat Czytników


Tysiące ebooków i audiobooków

Ich liczba ciągle rośnie, a Ty masz gwarancję niezmiennej ceny.