Marek Niedźwiecki
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polski dziennikarz radiowy, publicysta i znawca muzyki rozrywkowej. Niekwestionowana legenda radiowej Trójki. Prawdziwa osobowość medialna i od dekad jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy muzycznych w kraju. Prowadzący kultowej Listy przebojów Trójki i równie kultowego Topu wszechczasów. W 2020 r. nie zgadzając się z poczynaniami kierownictwa stacji odszedł z Programu III. Wielki miłośnik Australii. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi. Ma w swoim dorobku również kilka poczytnych publikacji tj. Radiota, czyli skąd się biorą niedźwiedzie czy Australijczyk. Premierę swojej nowej książki Marek Niedźwiecki zapowiada na jesień 2020 r. Ma ona nosić tytuł Dyrdymałki.

Marek Niedźwiecki urodził się w 1954 r. w Sieradzu, dorastał zaś w Szadku. Średnie wykształcenie zdobywał w II Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli, a po maturze zdecydował się na studia inżynierskie, specjalizując się w technologii i organizacji budownictwa. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Politechniki Łódzkiej.

Marek Niedźwiecki – człowiek, który nie wierzy w życie pozaradiowe

Swoją przygodę z radiem, które stało się największą pasją jego życia, zaczynał jeszcze jako student w Radiu Żak, rozgłośni Politechniki Łódzkiej. To tam w latach 1973–1981 zdobywał swoje pierwsze doświadczenia jako prezenter i DJ. W 1978 r. zwyciężył w konkursie na spikera Radia Łódź, a trzy lata później zaczęła się jego wieloletnia współpraca z radiową Trójką, w której stał się niekwestionowaną gwiazdą. Programowi Trzeciego radia był wierny przez blisko ćwierć wieku, swoją charyzmą współtworząc legendę stacji. Niemal 25 lat prowadził kultową dla milionów Polaków Listę Przebojów Programu Trzeciego. W drugiej połowie lat 90-tych wydał Marek Niedźwiecki książki podsumowujące Listę. Oprócz znanego wszystkim notowania muzycznych nowości był on również gospodarzem wielu innych audycji tj.: Top wszechczasów, Markomania, Frutti di Marek, Zapraszamy do Trójki czy Chillout Cafe.

W 2007 r. na niemal trzy lata porzucił Program III dla Radia Złote Przeboje, jednak po tej przygodzie aż do 2020 r. ponownie pracował w swojej ukochanej Trójce, z której odszedł po próbie ingerencji dyrektora stacji w wyniki głosowania w Liście Przebojów.

Marek Niedźwiecki i telewizja

Jednak Marek Niedźwiecki nie jest tylko człowiekiem radia. To prawdziwa osobowość medialna świetnie wypadająca także przed kamerą. Przygodę z telewizją dziennikarz zaczął jeszcze w latach 80-tych, kiedy to pojawiał się w programie muzycznym Magazyn 102. Od 1988 r. przez 8 lat prowadził w TVP2, uwielbianą przez widzów, Wzrockową Listę Przebojów. W drugiej połowie lat 90-tych współpracował z komercyjnymi stacjami RTL 7, MTV Classic i Canal+ . Jako konferansjer prowadził również kilkukrotnie Festiwal w Sopocie oraz Festiwal w Jarocinie.

Marek Niedźwiecki, książki i Australia

Do tego wszystkiego Marek Niedźwiecki to także człowiek pióra, utalentowany publicysta i pisarz. Jego teksty na przestrzeni lat ukazywały się praktycznie we wszystkich najważniejszych tytułach branżowych tj.: Tylko Rock, Non Stop, Machina, a okazjonalnie nawet w Playboyu. W swoim dorobku ma również Marek Niedźwiecki książki. Większość z nich, choć nie wszystkie, traktuje o muzyce i radiu. Nie licząc dwóch publikacji z lat 90-tych poświęconych Liście Przebojów Trójki, jako autor dziennikarz debiutował wydanym w 2011 r. biograficznym tytułem, Nie wierzę w życie pozaradiowe. Kontynuującą opowieść o jego życiu książkę Radiota, czyli skąd się biorą niedźwiedzie Marek Niedźwiecki w ręce czytelników oddał 3 lata później.

Od dekad dziennikarz jest wielkim miłośnikiem Australii. Jego fascynacja przyrodą i kulturą najmniejszego kontynentu świata jest powszechnie znana. Dziennikarz regularnie podróżuje do Australii, na długie tygodnie, o i ile nie miesiące, zaszywając się w tym niezwykłym świecie. Na stronach opublikowanej w 2015 r. książki Australijczyk Marek Niedźwiecki opowiada o swojej wielkiej australijskiej przygodzie i niesłabnącej miłości do tego pięknego kraju. To ilustrowana wspaniałymi zdjęciami autora i pisana z wyjątkową czułością relacja z jego odbywających się od kilkunastu lat regularnych wypraw na Antypody. Na wydanie kolejnej książki Marek Niedźwiecki potrzebował kilku lat. Dyrdymałki, bo taki tytuł ma nosić publikacja, ukazały się w wrześniu 2020 r.


„Mamy usługę, której mógłby pozazdrościć Amazon.”

Robert Drózd

Świat Czytników


Tysiące ebooków i audiobooków

Ich liczba ciągle rośnie, a Ty masz gwarancję niezmiennej ceny.