Piekiełko Jacek
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Piekiełko Jacek 
  • Autobiografie i biografie 
  • Wyczyść

Polski pisarz, przedstawiciel młodego pokolenia twórców literatury gatunkowej. Specjalizuje się w klimatycznych thrillerach ze szczyptą grozy i sensacji. Autor opowiadań i trzech bardzo dobrze przyjętych powieści. Za swoją debiutancką fabułę, Ciemne siły, Jacek Piekiełko otrzymał nominację w plebiscycie na najlepszą książkę 2017 roku w kategorii horror portalu LubimyCzytać.

Jacek Piekiełko urodził się w 1989 r. w Bielsku-Białej. Dorastał w niewielkiej miejscowości Porąbka, a od kilku lat mieszka w Pszczynie. Czuje się jednak również mocno związany z miastem swojego urodzenia, gdzie stawiał także swoje pierwsze zawodowe kroki i gdzie mieszka wielu jego przyjaciół. Z wykształcenia jest polonistą, ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Zanim zaczął wydawać pierwsze książki, Jacek Piekiełko zdobywał różnorodne zawodowe doświadczenia; jeszcze na studiach pracował w Książnicy Beskidzkiej, prowadził także klub książki dla osadzonych w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej, co zapamiętał jako bardzo cenne przeżycie. Przed swoim debiutem wydawniczym publikował krótsze formy literackie w internetowych serwisach literackich i prasie; dwumiesięczniku Qfant, czasopiśmie OkoLice, Strachu czy kwartalniku Relacje-Interpretacje. Jego opowiadanie Czarny lęk znalazło się w antologii Dziedzictwo Manitou, jego tekst został także zamieszczony w tomie Oblicza grozy. Talent pisarza doceniło także w 2015 r. jury Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu przyznając mu pierwsze miejsce w kategorii opowiadanie kryminalne. Kiedy akurat nie pisze żadnej książki, Jacek Piekiełko lubi urządzać sobie wycieczki rowerowe, podczas których odkrywa ciekawe zakątki Pszczyny i okolic.

Jacek Piekiełko i Ciemne siły

W 2017 r. historią grozy pt. Ciemne siły Jacek Piekiełko debiutował jako powieściopisarz. Już tej pierwszej książce nie można odmówić pomysłowości i klimatu, choć widoczna jest jeszcze pewna surowość warsztatowa autora. Mimo, historia grupy polskich archeologów, którzy w zapomnianym przez boga zakątku Rosji, szukając carskich insygniów znajdują trumnę Rasputina, wciąga i nie pozostawia wątpliwości, że o jej autorze będzie jeszcze głośno. Akcja jest pełna zwrotów, retrospekcji oraz powoli odkrywanych tajemnic, a bohaterowie niebanalni i ciekawi. Podobnie jak miejsce wydarzeń, niezwykle klimatyczne okolice jeziora Bajkał, gdzie cywilizacja zdaje się być stosunkowo powierzchowna i mało zadomowiona. Powieść Ciemne siły Jacka Piekiełko docenili czytelnicy w plebiscycie na książkę roku 2017 r. serwisu LubimyCzytać.

Jacek Piekiełko i Biały Słoń

Swoją drugą książkę, zatytułowaną Biały słoń, Jacek Piekiełko wydał w marcu 2020 r. Jest to skrojony według najlepszych wzorców i reguł gatunku rasowy thriller z charyzmatycznym bohaterem i pełen mrocznych tajemnic z przeszłości. Główną postacią tej narracji jest zajmujący się nietypowymi i szczególnie brutalnymi zbrodniami komisarz Horst. Makabra i zło, z którym policjant styka się w pracy nie pozostaje oczywiście bez wpływu na jego osobowość, chociaż to kim jest Horst ma swoje źródło również w jego przeszłości. Kiedy jednak w Katowicach zostaje w dość niepokojący sposób zabity pewien Ukrainiec, a wkrótce pojawiają się nowe zwłoki, komisarz nie będzie mógł dłużej unikać konfrontacji z dawnymi demonami. Swoje śledztwo zmuszony jest prowadzić w pewnej wiosce na Huculszczyźnie, z której pochodziły ofiary i która także dla niego nie jest obcym miejscem. Spotka tam swoja przeszłość i ludzi, których niegdyś znał. Na stronach powieści Biały Słoń Jacek Piekiełko umiejętnie buduje mroczny klimat i kreuje bohatera, potrafiącego unieść ciężar akcji. Widać, że lata, które minęły od jego debiutu, pisarz wykorzystał na szlifowanie swojego literackiego warsztatu, dzięki czemu Biały słoń jest lekturą godną polecenia każdemu miłośnikowi mrocznych historii z dreszczykiem.

Jacek Piekiełko i Wymazani

Trzecią powieść w swoim dorobku, Wymazani, Jacek Piekiełko oddał w ręce czytelników także w 2020 r. Również tym razem jest to dość klasyczny, choć bez wątpienia niebanalny, thriller. Komisarz Arkadiusz Lubosz prowadzi zdecydowanie najtrudniejsze śledztwo w swojej dotychczasowej karierze. W samochodzie porzuconym na miejscu wypadku odnajdują się trzy niegdyś zaginione osoby. Co je spotkało i dlaczego pozornie nie mający nic ze sobą wspólnego ludzi jechali jednym samochodem? To tylko niektóre z pytań, na które będzie musiał odpowiedzieć sobie policjant. Najważniejsze z nich brzmi bowiem, czy sprawa ta wnosi coś do zagadki zniknięcia przed trzema laty jego własnej córki. W powieści Wymazani Jacek Piekiełko nie zamierza jednak dawać wszystkich odpowiedzi, ani rozwiązywać wszystkich zagadek. Książka nie zamyka bowiem historii komisarza Janosza i na jej finał wszystkim ciekawym zakończenia przyjdzie zapewne poczekać do następnego tomu.