Polski pisarz, specjalista od mrocznych przerażających klimatów z pogranicza thrillera i horroru. Na rynku wydawniczym stosunkowo nowe nazwisko – debiutował w 2014 r. i ma w swoim dorobku 4 powieści. Jego najnowsza książka, Piętno mafii, ukazała się w połowie 2019 r., a na początku 2021 r. wszystkim swoim fanom przypomniał Piotr Rozmus Kompleks boga, przyprawiającą o ciarki historię, od której równie trudno się oderwać, jak po niej zasnąć.
Piotr Rozmus na świat przyszedł w 1983 r. w Koszalinie. Dorastał w Szczecinku i z rodzinnym miastem czuje się do dziś mocno związany. To tutaj, w doskonale znanym sobie otoczeniu, najchętniej osadza akcję swoich powieści, dzięki czemu wykreowany przez niego świat przedstawiony wypada szalenie sugestywnie i wiarygodnie. Wiele osób porównuje wręcz ten sposób obrazowania do filmu, choć autor stanowczo odżegnuje się od tego typu inspiracji, uważając pisanie scenariuszów za wiele mniej ciekawe niż tworzenie narracji.
Już jako dziecko uwielbiał Piotr Rozmus książki i jego pierwsze samodzielne, choć nieporadne, próby literackie sięgają podobno jeszcze zamierzchłych czasów szkoły podstawowej. O karierze pisarskiej zaczął jednak myśleć na poważnie jako dojrzały człowiek. Wcześniej, jak wielu jego rówieśników, chciał zostać piłkarzem, następnie zaś rysownikiem komiksów. Ostatecznie po maturze wygrało zainteresowanie naukami społecznymi, które zaowocowało dyplomem z doradztwa psychospołecznego i socjologii stosowanej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz profilaktyki społecznej i resocjalizacyjnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na stronach niejednej książki Piotr Rozmus wykorzystał nabytą podczas studiów znajomość mechanizmów socjologicznych, co jest widoczne w tle obyczajowym jego powieści. Jak sam wspomina, bardzo kształcąca była również wieloletnia praca na promie do Szwecji, będącym znakomitym miejscem do różnorodnych obserwacji.
Poza literaturą autora Bestii fascynuje jeszcze sport, ze szczególnym uwzględnieniem boksu. Nie gardzi on również dobrym filmem i jak sam przyznaje, setki obejrzanych filmów i przeczytanych historii to świetne źródło inspiracji przy tworzeniu własnych opowieści. Pisarz jest również wielkim wielbicielem psów, a specjalne miejsce w jego sercu zajmują dobermany.
Swoją debiutancką powieść pt. Bestia Piotr Rozmus opublikował w 2104 r. Bardzo klimatyczna, wyjątkowo sprawnie, jak na początkującego autora, opowiedziana historia makabrycznych zbrodni siejących postrach w pięknym Szczecinku szybko zdobyła uznanie miłośników mrocznych klimatów. Ciekawie została również zarysowana postać głównego bohatera, Roberta Donovana, emerytowanego policjanta, zniszczonego osobista tragedią, który musi stawić czoła szalejącemu w mieści złu. Książka został doceniona nominacją do Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego.
Chociaż początkowo Bestia miała być samodzielną fabułą, w 2016 r. w ręce czytelników oddał Piotr Rozmus Przebudzenie kontynuacje swojego debiutu. Obywatele Szczecinka powoli zapominają o tym, co działo się tu trzy lata temu i pod wodzą nowego burmistrza zaczynają coraz śmielej patrzeć w przyszłość, mając nadzieje na niemałe zyski z coraz prężniej rozwijającej się turystyki. Wszystkie te plany stają się nieaktualne, kiedy w mieście ponownie zaczynają się dziać przerażające rzeczy. W tomie tym pisarz zdecydowanie przesuwa akcenty w stronę grozy, co czyni Przebudzenie pełnokrwistym, nomen omen, horrorem.
Wznowioną na samym początku 2021 r. powieść Kompleks Boga Piotr Rozmus wydał po raz pierwszy w 2015 r. Na jej stronach autorowi nie tylko perfekcyjnie udało się zbudować napięcie i ciekawą intrygę, ale i swoją historię bardzo porządnie opracować pod kątem warstwy psychologicznej. Osią fabularną tej opowieści są losy czterech, na pierwszy rzut oka niezwiązanych ze sobą osób, porwanych i zamkniętych w wyposażonej niczym sala tortur piwnicy szaleńca.
Ostatnia powieść Piotra Rozmusa, Pietno mafii, ukazała się w 2019 r. Jest to wielowątkowa historia kryminalna, której centrum stanowią dwa równoległe śledztwa w sprawie zaginięć nastolatków prowadzone w Polsce i Szwecji. Oba prowadzą do słynącej z okrucieństwa Camorry, osławionej włoskiej mafii. Autor bardzo rzetelnie przygotował się do napisania tej książki, wykonując niemałą pracę dokumentacyjną o jednej z najgroźniejszych organizacji przestępczych na świecie. Efektem jest wciągającą kryminalno-sensacyjna narracja warta każdej poświęconej jej minuty.