Sylwia Frołow
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Sylwia Frołow 
  • języki: 3 
  • Erotyka 
  • Wyczyść

Polska dziennikarka, pisarka i publicystka autorka dwóch powieści i trzech poczytnych biografii. Specjalistka od rosyjskiej duszy, której najskrytsze sekrety zgłębia, szukając prawdy o bohaterach swoich książek, m.in. Feliksie Dzierżyńskim i Antonie Czechowie. Najnowszą książkę, poświęconą postaci najwybitniejszego rosyjskiego dramaturga, zatytułowała Sylwia Frołow: Antonówki. Kobiety i Czechow. W ręce czytelników publikacja trafiła pod koniec 2020 r.

Mieszkająca w Krakowie Sylwia Frołow (rocznik 1965) znana jest nie tylko ze swoich powieści czy wybitnej literatury dokumentalnej. Jest ona również publicystką, wieloletnią współpracowniczką Przeglądu Powszechnego, w którym odpowiada także za korektę. Kilka lat pełniła także obowiązki sekretarza przy boku zmarłego w 2016 r. prof. Jerzego Pomianowskiego, zasłużonego intelektualisty, prozaika i tłumacza.

Sylwia Frołow i dusza, i seks

Jako pisarka debiutowała w 2009 r. powieścią Spojrzenia. Na stronach książki Sylwia Frołow opowiada historie życia Tani, której losy ukazane na tle burzliwych dziejów ostatnich dekad XX i początków XXI w. są punktem wyjścia do głębszej, bardziej uniwersalnej refleksji. Urodzona po 68. roku dziewczyna, której dorastanie przypada na czasy pierwszej Solidarności i trudnych lat 80-tych, ostatecznie ucieka z Krakowa do małej miejscowości, by tam próbować zapanować nad materią życia. Jest to narracja w dużej mierze o całym pokoleniu samej autorki, a zawarte w powieści spostrzeżenia noszą walory pewnej społecznej diagnozy.

Cztery lata później w ręce czytelników oddała Sylwia Frołow I duszę, i seks swoją drugą i, jak na razie, ostatnią fabułę. Głowna bohaterka, Monika, w zasadzie rówieśniczka autorki, to kobieta pod każdym względem wyzwolona. Chociaż pracuje w katolickim piśmie, daleko jej do ideałów biblijnej skromności. Szczęśliwie, razem z wiekiem średnim osiągnęła również wewnętrzną harmonię i całkowicie wolna oraz niezależna, z pozycji widza obserwuje ciągłą szamotaninę swoich, uwikłanych w różne układy damsko-męskie, przyjaciółek. Ze spokojem, z wyżyn bogatego doświadczenia udziela im też od czasu do czasu rad. Sytuacja komplikuje się, gdy Monika bierze sobie kochanka o arystokratycznym pochodzeniu i chcą nie chcąc, zostanie świadkiem drugiej młodości przeżywanej przez swoich rodziców. Na stronach książki Sylwia Frołow, chociaż w gruncie rzeczy opowiada o rzeczach poważnych, nie żałuje sobie ani czytelnikom absurdalnego, hrabalowskiego z ducha, humoru.

Sylwia Frołow, bolszewicy i apostołowie

W całej twórczości pisarki wyraźnie daje się zauważyć jej fascynacja rosyjską kultura i historią. Aż trzy swoje książki Sylwia Frołow poświeciła tematyce rosyjskiej i są to zdaniem wielu najlepsze jej publikacje. Z ogromnym uznanie zarówno czytelników, jak i krytyki, spotkała się jej biografia owianego złą sławą założyciela budzącej grozę Czeka, bolszewickiej tajnej policji, przy której okrucieństwie bladła nawet legendarna bezwzględność carskiej Ochrany. Tymczasem, jak mówi sama autorka, im dłużej zgłębiała dokumenty dotyczące Żelaznego Feliksa, tym bardzie złożoną i niejednoznaczną się on wydawał. W młodości żarliwie religijny, swoje oddanie równie bez warunkowo, co niegdyś Bogu, oddał rewolucji, która się stała jego wiarą.

W swojej następnej dokumentalnej książce pt. Bolszewicy i apostołowie Sylwia Frołow wraca do tematu czasów i głównych rozgrywający rosyjskiej rewolucji. Z publikacji tej dowiedzieć się można, kim byli najważniejsi aktorzy na rosyjskiej scenie politycznej Rosji początków XX w. : bracia Uljanowowie, z których jeden pozostaje wiecznie żywy pod imieniem Lenina, wybitny pisarz, człowiek legenda, Maksym Gorki czy mniej znane postaci, jak np. Aleksandra Kołłontaj, rewolucjonistka walcząca o prawa kobiet.

Sylwia Frołow i Antonówki

W 2020 r. po latach przerwy opublikowała Sylwia Frołow Antonówki. Kobiety i Czechow, nietypową, lecz szalenie interesującą biografię jednego z najwybitniejszych rosyjskich prozaików. Czechow, znany wszystkim miłośnikom literatury jako mistrz małych form literackich i twórca znakomitych ponadczasowych sztuk tj. Trzy siostry, Wiśniowy sad czy Wujaszek Wania, w tej publikacji staje się człowiekiem z krwi i kości; złożoną, fascynującą osobowością. Na życie Czechowa dziennikarka patrzy przez pryzmat jego relacji z kobietami, z których najważniejszą i trwająca przez całe życie pisarza był jego niekiedy patologiczny związek z siostrą, Maszą. Bardzo silna więź łączyła go również z matką, a pod koniec życia z żoną, którą poślubił 3 lata przed śmiercią. Dzięki talentowi Sylwii Frołow Antonówki to arcyciekawa opowieść o wyjątkowym pod każdym względem artyście, nawet jeżeli nie zawsze, a raczej zazwyczaj, nie był on bohaterem kryształowym.