Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
„Efekt wioski. Jak kontakty twarzą w twarz mogą uczynić nas zdrowszymi, szczęśliwszymi i mądrzejszymi” to najnowsza książka znakomitej kanadyjskiej psycholog rozwojowej Susan Pinker.
To ważna książka, która ukształtuje Twój sposób myślenia na temat coraz bardziej wirtualnego świata, w jakim żyjesz.
Oto zaledwie kilka spośród mnóstwa podanych przez Susan Pinker powodów, dla których bezpośrednie kontakty między ludźmi mają tak wielkie znaczenie:
- ci, który regularnie spotykają się z przyjaciółmi, żyją średnio piętnaście lat dłużej niż "samotnicy"
- najniższy poziom demencji występuje u tych, którzy mają rozbudowane sieci kontaktów społecznych;
- uścisk albo poklepanie po plecach łagodzi fizjologiczną reakcję na stres, co w efekcie wspomaga organizm w walce z infekcjami.
Lubisz e-maile, SMS-y i media społecznościowe? Ja też. Jednak, jak dowodzi Susan Pinker w tej wspaniałej książce, komunikacja elektroniczna nigdy nie zaspokoi głęboko w nas zakorzenionej i na wskroś ludzkiej potrzeby bezpośredniej interakcji z drugim człowiekiem. Czerpiąc z najświeższych badań z dziedziny neurobiologii społecznej i uzupełniając wiedzę naukową studiami przypadków oraz trafnymi spostrzeżeniami, Pinker przedstawia twardą argumentację za miękkimi kompetencjami. Koniecznie przeczytaj tę książkę i porozmawiaj o niej – twarzą w twarz! – z przyjacielem.
— Daniel H. Pink,
autor bestsellerów z rankingu The New York Times:
Drive oraz Jak być dobrym sprzedawcą
„Piekło to inni”, pisał francuski filozof Jean Paul Sartre, „Nieprawda!”, zdaje się odpowiadać Susan Pinker. Zasypując nas zaskakującymi danymi, autorka tej frapującej lektury przypomina, że samotność i izolacja są naszym nieszczęściem, a inni ludzie – źródłem radości. Ta ciekawa i znakomicie udokumentowana książka dowodzi, że częsty i bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem jest przynajmniej tak samo potrzebny do przeżycia, jak czyste powietrze i zdrowa dieta.
— Christina Hoff Sommers,
autorka książki
Freedom Feminism: Its Surprising History and Why It Matters Today
Z właściwym sobie polotem i znawstwem łączy najnowsze doniesienia z dziedziny neurobiologii i psychologii społecznej z historiami z życia wieśniaków na Sardynii, badaniami amerykańskich zakonnic oraz analizą montrealskich portali randkowych. W fascynujący sposób wyjaśnia, dlaczego potrzebujemy kontaktu z żywym człowiekiem, a nie z monitorem, oraz dlaczego czas spędzony z bliźnimi wzbogaca i wydłuża nasze życie w sposób, jakiego byśmy się nigdy nie domyślili.
— John Tierney,
współautor książki Siła woli,
bestsellera z rankingu New York Times
Autorka dostarcza błyskotliwych spostrzeżeń na temat dobroczynnego wpływu interakcji społecznych na nasze związki, rodzicielstwo, karierę, rodzinę i przyjaźnie. Co więcej, Susan Pinker zgłębia również wpływ, jaki w naszym codziennym życiu odgrywają płeć i uwarunkowania społeczne.
— Susan Shapiro Barash,
autorka książek
Nine Phases of Marriage i Toksyczne przyjaciółki
Pinker jest nie tylko wnikliwym naukowcem, lecz ma także talent do opowiadania historii, dzięki czemu umiejętnie łączy osobiste anegdoty z wynikami badań naukowych na temat małżeństwa, raka, otyłości, szczęścia, długowieczności, religii, synchronii menstruacyjnej, cel izolacyjnych i wielu innych zagadnień. To ważna książka, która ukształtuje nasz sposób myślenia na temat coraz bardziej wirtualnego świata, w jakim żyjemy.
— Paul Bloom,
stypendysta programu Brooks and Suzanne Ragen,
profesor psychologii, Yale Univeristy,
autor Just Babies: The Origins of Good and Evil
Susan Pinker sporządziła fascynujące, wyważone studium najbardziej fundamentalnej ludzkiej potrzeby: więzi z drugim człowiekiem. Przypomina, że – niezależnie od tego, jak bardzo rozwinie się technologia – niektórych rzeczy po prostu nie sposób zastąpić.
— Maria Konnikova,
autorka książki Mastermind: How to Think Like Sherlock Holmes,
bestsellera z rankingu New York Times
Liczba stron: 480
Tłumacz: Szymczukiewicz Magdalena
Format (wymiary): 16.8x23.8cm
ISBN: 9788364721281
Wydanie: 1