Opowieść o dwóch miastach - Charles Dickens - audiobook

Opowieść o dwóch miastach audiobook

Dickens Charles

3,9

Opis

Rewolucja i miłość w cieniu gilotyny "Była to najlepsza i najgorsza z epok, wiek rozumu i wiek szaleństwa, czas wiary i czas zwątpienia, okres światła i okres mroków, wiosna pięknych nadziei i zima rozpaczy" – tak rozpoczyna swą niezwykłą opowieść Charles Dickens. Słowa te są zapowiedzią dramatycznych wydarzeń przedstawionych z epickim rozmachem. Paryż i Londyn w przededniu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Ten burzliwy okres ukazany jest przez pryzmat losów młodego francuskiego arystokraty, niesprawiedliwie uwięzionego lekarza, jego córki i angielskiego prawnika. Po osiemnastu latach spędzonych w Bastylii doktor Manette wychodzi na wolność. Szczęśliwie, już na angielskiej ziemi, rozpoczyna drugie życie u boku córki Lucie. Tam przecinają się drogi dwóch mężczyzn: zbiegłego z Francji Karola Darnaya i błyskotliwego adwokata Sydneya Cartona, samotnika i pijaka, których połączy miłość do jednej kobiety – córki doktora. Wskutek dramatycznego splotu okoliczności bohaterowie są zmuszeni porzucić spokojne ulice Londynu i przybyć do Paryża pod rządami krwawego terroru. Porwani w wir wydarzeń zostaną poddani ciężkiej próbie…

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 14 godz. 24 min

Lektor: Artur Ziajkiewicz
Oceny
3,9 (37 ocen)
11
15
6
5
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Gustavoo

Dobrze spędzony czas

Nie jest to klasyk, który jakoś dobitnie poruszył moje serce, przywiązał mnie do akcji lub do bohaterów. Im dalej w las, tym bardziej jednak doceniałam jak ta powieść się zestarzała. Bo trzeba przyznać, że mijające lata prawie wcale jej nie drasnęły. Pod względem wydarzeń, rysu historycznego i portretów psychologicznych postaci, przypomina mi to bardzo klasykę rosyjską - Dostojewskiego, a jeszcze bardziej Tołstoja. A osobiście jestem fanką takiej literatury i bardzo ją doceniam, bo jest wciąż aktualna na wielu płaszczyznach i właśnie to wpisuje ją w mojej opinii do kanonu. Rozważałam danie niższej oceny przez wzgląd na moją delikatną ambiwalencję w stosunku do "Opowieści o dwóch miastach", ale jestem wielką fanką wątku pewnych dwóch postaci kobiecych, którego kuluminację możemy śledzić pod koniec powieści. Ten motyw spodobał mi się do tego stopnia, że musiałam podwyższyć ocenę.
20
przyj0kr

Całkiem niezła

Da się przeczytać, chociaż trochę słaba akcja i poboczne wątki jeszcze ją osłabiają.
00
kasiatylek

Dobrze spędzony czas

I cóż tu napisać. Wszystko co czytałem Dickensa zawsze mi się podobało. Nie inaczej było z tą książką. Leniwie snuta opowieść o dziwnych czasach
00
Favoladolce

Całkiem niezła

To moja piąta powieść tego autora i jak narazie jedna ze słabszych. Zupełnie nie przywiązałam się do bohaterów, jedyna kobieca postać pierwszoplanowa jest tak mdła, że aż budzi niesmak. Po kilku latach przerwy od autora okazał się to dla mnie niemały zawód :(
00
Kownia

Nie oderwiesz się od lektury

Cudna
00

Popularność