Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
„Książka dotyczy myśli i działalności polityczno-prawnej Tadeusza Wróblewskiego (1858–1925). Zagadnienie to jest bardzo wdzięcznym polem badawczym dla historyka
prawa – Wróblewski był bowiem wybitnym prawnikiem, a przy tym reprezentował oryginalną, nierzadko intrygującą myśl polityczną i społeczną […]. Już sam wybór tematu badawczego pozwalał mieć nadzieję na powstanie książki wartościowej, łączącej tematy przebrzmiałe i częściowo zapomniane w istniejącym dyskursie politycznym i prawnym, z zagadnieniami wciąż aktualnymi, ważnymi społecznie. Realizacja tytułowego zagadnienia badawczego została wykonana starannie i rzetelnie […]. W konsekwencji otrzymujemy książkę znakomitą, łączącą zgromadzoną bogatą faktografię z bardzo dobrze przeprowadzoną analizą naukową i dociekliwością autora. Książkę Przemysława Dąbrowskiego oceniam jako dzieło wartościowe i ważne, nie tylko z uwagi na badania akademickie, lecz również istotne w szerszym dyskursie społeczno-politycznym toczącym się w państwach Europy Środkowo-Wschodniej”.
Z recenzji wydawniczej dr. hab. Karola Łopateckiego
Dr hab. Przemysław Dąbrowski – autor pięciu monografii oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych dotyczących kształtowania się polskiej myśli polityczno-prawnej, a także stosunków polsko-litewskich na ziemiach byłego Wielkiego Księstwa Litewskiego w 2. połowie XIX stulecia i 1. połowie XX wieku. Jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Historii Prawa. Pełni funkcję redaktora naczelnego roczników: „Polish-Georgian Law Review” i „Annual of the Institute of Grand Duchy of Lithuania.
Liczba stron: 364
Format (wymiary): 14.5x22.5cm
ISBN: 9788388445811
Wydanie: 1