Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Pojęcia polityki i polityczności są zasadnicze dla konstruowania przedmiotu badań nauk politycznych, jednakże należy zaznaczyć, że problem definiowania i refleksji nad tymi zjawiskami nie należy wiązać jedynie z naukami politycznymi, nawet gdyby silne były głosy w kierunku zawłaszczania ich sobie. Należy zwrócić uwagę, że rozważania na temat polityczności były i są przedmiotem analiz przedstawicieli wielu dyscyplin i subdyscyplin, i należy się z tym pogodzić, warto jednocześnie czerpać z doświadczeń tych analiz.
Niniejsza publikacja nie stanowi kompleksowego ujęcia w zakresie problemu polityczności, nawet takiego celu sobie nie stawia, wynika to z obszerności tej problematyki.
Natomiast pewnym celem publikacji jest ukazanie wielu płaszczyzn rozważań w zakresie polityczności, dlatego też w publikacji przedstawiono ujęcia oparte na różnym rozumieniu terminu „polityczność” oraz różnym postrzeganiu tego co polityczne, a co nie.
Znajduje to swoje odzwierciedlenie w poszczególnych rozdziałach publikacji: 1) Koncepcje polityczności, 2) Polityczność nauki, 3) Polityczność religii, 4) Polityczność sztuki, 5) O dyskursie politycznym w Polsce.
Oczywiście można byłoby sięgać do jeszcze to innych źródeł polityczności lub/i poszukiwań co jest polityczne, a co nie, jednakże zakres publikacji ograniczony jest osobistymi zainteresowaniami poszczególnych autorów. Przy czym należy zaznaczyć, że poszczególne teksty nie są przypadkowym zbiorem, są wynikiem dyskusji, która odbywała się w ramach seminariów, w których poszczególni autorzy mieli okazję się poznać lub prowadzić ożywione spory.
Liczba stron: 208
Format (wymiary): 17.0x24.0cm
ISBN: 9788362907557