Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Monografie Prawnicze to seria, w której ukazują się publikacje omawiające w wyczerpujący sposób określone instytucje czy zagadnienia prawne. Adresujemy ją przede wszystkim do prawników poszukujących wnikliwego ujęcia tematu, łączącego teorię (poglądy doktryny, elementy prawnoporównawcze) i praktykę (bogaty wybór orzecznictwa). A tego – ze względu na brak miejsca – nie znajdziemy nawet w komentarzach.
Niniejsza publikacja stanowi kompleksowe opracowanie zagadnienia zdolności kredytowej na gruncie prawa polskiego. Punktem wyjścia do rozważań jest omówienie umów o charakterze kredytowym. W dalszej części wywodu Autorka nakreśla pozycję prawną banku jako podmiotu prawa prywatnego. W publikacji podjęta jest również kwestia odpowiedzialnego kredytowania, a także zdolności do spłaty zobowiązania oraz związane z nimi ryzyko kontraktowe. Ponadto Autorka przedstawia także model ostrożnego wierzyciela w Kodeksie Cywilnym oraz wskazuje instrumenty redukujące ujemne skutki prawne dla stron. Ostatni rozdział publikacji poświęcony jest pojęciu utraty zdolności kredytowej na gruncie prawa bankowego oraz innych ustaw szczególnych.
Prezentowana monografia ze względu na dogłębne ujęcie tematu może okazać się przydatna zarówno dla praktyków, jak i wszystkich, którzy są zainteresowani pojęciem zdolności kredytowej w kontekście polskich regulacji prawnych.
Liczba stron: 638
Format (wymiary): 14.5x20.5cm
ISBN: 9788325587468