Hiszpańska pisarka, autorka szalenie poczytnych w jej rodzinnym kraju i zyskujących coraz większą sympatię czytelników na całym świecie romantycznych komedii. Miłośniczka kawy, papierosów i historii o apokalipsie zombie. W sieci i mediach społecznościowych znana także jako Betacoqueta. Elisabet Benavent książki pisze niespełna dekadę, jednak może się pochwalić imponującą liczbą ponad 3000000 sprzedanych na całym świecie egzemplarzy swoich powieści. Popularność przyniosła jej tetralogia W butach Valerii, która doczekała się także polskiego tłumaczenia i którą w 2020 i 2021 r. nadwiślańskim miłośnikom gatunku przypomniało Wydawnictwo Kobiece. Na podstawie cyklu powstał również mający premierę w 2020 r. serial Netflixa.
Elisabet Benavent na świat przyszła w 1984 r. w niewielkim mieście Gandía niedaleko Walencji, gdzie też dorastała. Od wielu lat mieszka w Madrycie, w którym jak zapewnia zdążyła się już zadomowić. Z wykształcenia jest specjalistką od komunikacji – ukończyła studia licencjackie z komunikacji audiowizualnej na Uniwersytecie Cardenal Herrera CEU w Walencji, a następnie w Madrycie, gdzie na Uniwersytecie Complutense zdobyła dyplom magisterski. Zanim zaczęła wydawać książki, Elisabet Benavent wykorzystywała zdobytą podczas studiów wiedzę, pracując w Dziale Komunikacji międzynarodowej korporacji. Jednak jak sama mówi, pisanie praktycznie od zawsze było jej największym i najskrytszym marzeniem.
Pasją literacką zaraziła ją siostra jeszcze we wczesnym dzieciństwie i odtąd dla Elisabet Benavent książki stanowiły ważną część życia. Swoich sił jako autorka próbował jeszcze w młodości, jednak bardzo długo nie miała śmiałości, by swoją twórczością podzielić się z czytelnikami. W końcu namówiona przez życzliwe jej osoby postanowiła zaprezentować ją w Internecie. Na początku 2013 r. własnym sumptem opublikowała w formie ebooka Elisabet Benavent W butach Valerii, swoją debiutancką powieść. Zainteresowanie czytelników przerosło najśmielsze oczekiwania i wkrótce opowieścią o czterech pełnych temperamentu przyjaciółkach z Madrytu zainteresowali się wydawcy. Niedługo później pierwszy i kolejne tomy cyklu pojawiły się w mainstreamowym obiegu wydawniczym i z miejsca podbiły serca wielbicielek romantycznych historii doprawionych szczyptą humoru i erotyki. Okazało się, że Elisabet Benavent książki potrafi pisać jak mało kto i prawa do bestsellerowej serii doczekały się licznych przekładów.
Już w 2014 r. do księgarń trafiła otwierająca kolejny romantyczny cykl powieść, a w następnym roku jej kontynuacje. Od tego momentu Elisabet Benavent książki wydaje regularnie i może się pochwalić niemałym dorobkiem, w którym znajduje się sześć cykli powieściowych oraz cztery samodzielne fabuły. Niestety w polskim tłumaczeniu, jak dotąd, ukazała się tylko tetralogia o Valerii i jej przyjaciółkach. Wszystkie miłośniczki jej prozy z pewnością bardzo doceniły ekranizację cyklu o Valerii nakręconą przez Netflix w 2020 r. Serial spodobał się na tyle, że latem następnego roku premierę miał 2 sezon produkcji. W 2021 r. Netflix potwierdził swoje zainteresowanie również inną książką autorki, pochodzącą z 2020 r. powieścią pt. Un cuento perfecto.
Książki Elisabet Benavent składające się na cykl Buty Valerii bardzo często ze względu na bohaterów, schemat narracyjny oraz lekki, pełen humoru i swawolnej erotyki, klimat porównywane są do kultowego serialu Seks w Wielkim mieście. Podobnie jak w przypadku serialu, w powieściach tych osią całej opowieści są losy czterech przyjaciółek mieszkających w metropolii, choć z pewnością w kategorii wielkomiejskiego rozmachu Madryt może wypadać nieco blado przy Nowym Jorku (sama autorka zresztą podkreśla w wywiadach, że jej świat przedstawiony jest o wiele mniej ekskluzywny i glamour niż ten znany z niezapomnianej telewizyjnej produkcji HBO). Mimo wszystko porównanie to jest uzasadnione i dobrze oddaje specyfikę tej lekkiej narracji. Jej główną bohaterką, i to nie tylko pierwszego, ale i wszystkich czterech tomów, jest oczywiście Valeria, pisarka u progu kariery, która staje przed ważnymi życiowymi zmianami i wyzwaniami, zarówno sercowymi, jak i zawodowymi; jej związek z mężem przechodzi kryzys, a na horyzoncie majaczy nowy, fascynujący mężczyzna. Również u jej przyjaciółek: Carmen, Loli i Nerei, nieustannie cos się dzieje. Jedyną stałą, niezmienną i pewną rzeczą pozostaje jednak ich przyjaźń, na która zawsze i wszędzie, bez względu na życiowe zawirowanie mogą liczyć. Dlatego też osią fabuły są ich spotkania i, nierzadko szalenie zabawne, rozmowy, podczas których analizują swoje przygody i życie uczuciowe. Nic więc dziwnego, że miliony kobiet na całym świecie pokochały te cztery nieco szalone mieszkanki Madrytu, których perypetie z pewnością warte są każdej poświęconej im minuty. W Polsce ukazały się (nawet w dwóch wydaniach) wszystkie cztery powieści serii: W Butach Valerii, Valeria w lustrze, Valeria czarno na białym i Wszystko o Valerii.