Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Dostawa: od 6,99 zł (darmowa dostawa z abonamentem Legimi dla zakupu od 50,00 zł)
Czas wysyłki: 1-2 dni robocze + czas dostawy
Książka „Korpo” powstała na podstawie rozmów z pracownikami zagranicznych korporacji w Polsce. Autorka przeprowadziła wywiady między innymi z osobami zatrudnionymi w centrach logistycznych, w firmach kurierskich, w fabrykach motoryzacyjnych i w call center.
Rozmowy te pokazują, że za fasadą korporacyjnych praktyk, takich jak warzywne wtorki i owocowe czwartki, karnety na siłownię i pakiety medyczne, kryje się często złe traktowanie pracowników. Dowiadujemy się z tych rozmów, że Polacy są gorzej wynagradzani niż osoby zatrudnione na podobnych stanowiskach w innych krajach Europy Zachodniej, wymusza się na nich samozatrudnienie, odmawia się im prawa do płatnego urlopu wypoczynkowego, ośmiu godzin pracy i strajku, przerzuca się na pracowników koszty świadczenia usług i odpowiedzialności za organizację pracy, wymusza się na nich pracę w nadgodzinach, nieustannie kontroluje się i wywiera presję i postępuje wedle reguły „robotnik się zepsuł, robotnik musi odejść”.
W książce oddano głos wielu pracownikom, którzy działają w związkach zawodowych i próbują poprawić warunki pracy w korporacjach.
Katarzyna Duda - absolwentka prawa i politologii na Uniwersytecie Opolskim. W latach 2015–2018 badała warunki zatrudnienia osób sprzątających i ochroniarzy w firmach prywatnych. Podejmowała liczne interwencje na rzecz poprawy sytuacji ochroniarzy i osób sprzątających. Od 2019 roku pracuje w OPZZ w Warszawie jako specjalistka ds. polityki społecznej i rynku pracy. Należy do związku zawodowego „Konfederacja Pracy” i jest członkinią Zarządu Okręgu Warszawskiego Razem.
W 2019 roku wydała książkę Kiedyś tu było życie, teraz jest tylko bieda, poświęconą losom robotników przemysłowych w Polsce, których zakłady pracy zamknięto po 1989 roku.
Liczba stron: 208
Rok wydania: 2022
Format (wymiary): 12.5x19.5cm
ISBN: 9788396426703