Polski pisarz, zaliczany do prekursorów polskiego fantasy i najwybitniejszych polskich twórców gatunku. Laureat Nagrody im. Janusz A. Zajdla, a także innych branżowych wyróżnień. Najważniejsze dzieło sygnowane pseudonimem Feliks W. Kres, Księga całości, zapoczątkowany trzy dekady temu cykl fantasy, biorąc pod uwagę jego nazwę – o ironio – mimo zapowiedzi pisarza i wydawnictwa wciąż nie doczekał się zamknięcia. W jego dorobku znajduje się osiem powieści i kilkadziesiąt opowiadań, w większości osadzonych w wykreowanym przez niego, cenionym za oryginalności i rozmach wizji, uniwersum Szereru.
Witold Chmielecki, znany wszystkim polskim miłośnikom literatury fantastycznej jako Feliks W. Kres, na świat przyszedł w 1966 r. w Łodzi. Jeszcze jako nastolatek zainteresowała się fantasy i kulturą, raczkującego wówczas w Polsce fandomu. Już w 1983 r. debiutował na łamach Fantastyki, pierwszego polskiego pisma dla fanów gatunku. Jego opowiadanie pt. Mag wygrało konkurs ogłoszony przez periodyk, zachwycając jury siłą wyobraźni młodego autora. Niemal dekadę później ukazała się pierwsza książka pisarza, którą zatytułował Feliks W. Kres Król Bezmiarów. Powieść, otwierająca epicki cykl Księga całości, okazała się dużym sukcesem dla wciąż początkującego literata, przynosząc mu poczesne miejsce wśród twórców rodzimego fantasy oraz Nagrodę im. Andrzeja Zajdla. Kolejne tomy szererskiej serii umocniły jego renomę i pozycję w środowisku. W późniejszych latach zajął się także publicystyką, prowadząc w branżowej prasie stałe, poświęcone literaturze i pisarskiemu rzemiosłu, rubryki – Kącik złamanych piór w miesięczniku Fenix, a później Galerię osobliwości w Science Fiction. W 2005 r. wydał Feliks W. Kres Galerię złamanych piór, tom zbierający te teksty. Sześć lat później, ku zgrozie fanów polskiej fantastyki, pisarz ogłosił zakończenie literackiej kariery z powodu twórczego wypalenia. Ostatecznie jednak po kilku latach, na spotkaniu autorskim odbywającym się w ramach Warsaw Comic Con, złagodził swoje stanowisko, dając nadzieję czytelnikom na powrót, a później zapowiedział nawet dokończenie swojego najważniejszego dzieła, Księgi całości.
Trzy lata po premierze Króla bezmiaru wydał Feliks W. Kres Północną granicę, niecierpliwie oczekiwany, drugi (w ramach wewnętrznej chronologii cyklu jednak wcześniejszy) tom Księgi całości. Akcja powieści i całego cyklu osadzona jest w wykreowanym przez niego uniwersum Szereru. To świat stworzony przez moc zwaną Szernia, której obecność wciąż jest widoczna i wyczuwalna i która stworzyła trzy inteligentne gatunki: ludzi, koty i sępy. W geografii świata, który powołał na kartach swoich narracji do życia Feliks W. Kres, północna granica jest (nieco podobnie jak u J.R.R. Martina) granicą sił dobra i ludzkiej cywilizacji. Poza nią rozciąga się mroczna moc Aleru i żyją stworzone przez nią istoty walczące ze strzegącymi rubieży swojej krainy ludźmi. Szerer otoczony jest Bezmiarem, wodami pozostającymi dla mieszkańców kontynentu tajemnicą, z dala od lądu Szerń bowiem traci swą moc i stworzone przez nią istoty mogą wypływać w morze jedynie na bardzo niewielkie odległości.
Po kolejnych 5 latach ukazał się trzeci tom cyklu, który zatytułował Feliks W. Kres Grombelardzka legenda, ale za to w rocznych odstępach do księgarń trafiła Pani dobrego znaku i Porzucone królestwo, kolejne odsłona tej przygody. W 2005 r. w ręce czytelników oddał Feliks W. Kres Tarczę Szerni, 6 i jak na razie ostatni tom cyklu. Co prawda pisarz zapowiedział publikację w Fabryce Słów kolejnych dwóch książek z tego uniwersum, co wywołało niemałe poruszenie wśród wielbicieli jego niezwykłej wyobraźni, jednak jak na razie tomy Żeglarze i Jeźdzcy oraz Szerń i Szerer wciąż nie trafiły na księgarskie półki. W 2020 r. za to nakładem wydawnictwa Stalker Books ukazała się limitowana (wydano jedynie 100 kompletów) edycja Księgi Całości.
Drugi w swoim dorobku cykl fantasy, Piekło i Szpada, Feliks W. Kres zapoczątkował jeszcze na początku lat 90-tych powieścią pt. Strażniczka istnień. Tym razem pisarz zabiera wszystkich miłośników fantastycznych klimatów do świata przypominającego nieco XVII w. Francję, jednak przepełnionego mrokiem i potężną magią, świata, w którym roi się od demonów i groźnych starożytnych bytów. Drugi tom trylogii pt. Piekło i szpada ukazał się dopiero w 2001 r. a dwa lata później w ręce czytelników oddał Feliks W. Kres Klejnot i wachlarz, ostatnią cześć cyklu.