Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Małgorzata Gutowska-Adamczyk 
  • Literatura obyczajowa i piękna 
  • Wyczyść

Osoby, których dorastanie miało miejsce w latach 90-tych, mają na koncie zapewne wiele przełomowych doświadczeń związanych z telewizją; 5-10-15, MTV, pierwsze reklamy… W kategorii serialu niezatarty ślad, oprócz Dynastii, bez wątpienia, pozostawiły natomiast dwa tytuły; Beverly Hills 90210 oraz Tata, a Marcin powiedział…

To wyjątkowe wspomnienie niezwykle życiowego serialu o sprawach, o których powiedział Marcin, zawdzięczamy m.in. Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk, która przy tej produkcji debiutowała jako scenarzystka. Prywatnie Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest żoną reżysera Wojciecha Adamczyka oraz matką dwóch synów. W swoim telewizyjnym portfolio, ma ona jeszcze m.in. dialogi do serialu Na Wspólnej. Z wykształcenia jest historykiem teatru, a jakiś czas pracowała nawet jako nauczycielka języka polskiego i łaciny w liceum w swoim rodzinnym Mińsku Mazowieckim. Natomiast prawdziwym przeznaczeniem i polem realizacji okazały się dla Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk książki. Obecnie to jedna z najpopularniejszych polskich autorek. Świetnie sprzedają się nie tylko papierowe, ale też inne niż tradycyjne formaty książek Gutowskiej-Adamczyk: ebooki i audiobooki.

Cukiernia pod Amorem Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Jak dotąd, największy rozgłos zyskała Małgorzata Gutowska-Adamczyk Cukiernią pod Amorem, sagą rodzinną sięgającą aż do XIX w. Ma ona grono wiernych fanek z niecierpliwością oczekujących każdego kolejnego tomu.

Książki Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze sprawnie i z dużym wyczuciem literackim, językiem, który, choć łatwy i przyjemny w odbiorze, zawsze cechuje się elegancją. Stara się, by jej powieści nie schlebiały najniższym gustom. Chociaż nie robi na potrzeby każdej książki Małgorzata Gutowska-Adamczyk osobnej i nadzwyczajnie pogłębionej dokumentacji, z racji wykształcenia, jej cykl Cukiernia pod Amorem doceniany jest za trafne oddanie historycznych realiów.

Pierwszy tom pt. Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy Małgorzata Gutowska-Adamczyk oddała w ręce czytelników w 2010 r., zyskując od razu grono oddanych czytelników. Jeszcze w tym samym roku do księgarń trafiła druga część cyklu, Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie. Wobec wielkiej popularności rodzinnej sagi z Gutowa, już w 2012 r. spina główną trylogię Małgorzata Gutowska-Adamczyk Cukiernią pod Amorem. Hryciowie.

Ponieważ czytelnicy zdecydowanie nie byli gotowi zakończyć swojej przygody z bohaterami i światem przedstawionym sagi, pisarka zdecydowała się na kontynuowanie podjętych w trylogii wątków. W 2012 r. wydaje zatem Małgorzata Gutowska-Adamczyk Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich, pierwszy tom rozwijający historię jednej z bohaterek pojawiających się w Cukierni pod Amorem. Odbiorcy byli zachwyceni i wciąż czekali na kolejną odsłonę tej wielkiej narracji. Oczywiście, autorka nie mogła nie odpowiedzieć na tak wyraźne zapotrzebowanie rynku. Dlatego też w 2013 r. miejsce miała premiera, następnej z cyklu, książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenord.

Przez te wszystkie lata czytelnicy, śledzący koleje losów rodzin Zajezierskich, Hryciów i Cieślaków, zżyli się z bohaterami i światem przedstawionym serii na tyle, że specjalnie dla nich powstała strona internetowa pisarki poświecona tylko Cukierni pod Amorem. Opowiedziane przez książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk historie wciąż wywoływały żywe emocje w jej czytelnikach i powszechne było oczekiwanie na następne tomy serii. Czytelniczym życzeniom stało się zadość i autorce udało się znaleźć formułę na odświeżenie cyklu przy zachowaniu jego niepowtarzalnego charakteru i klimatu. W 2017 r. w ręce swoich fanów oddaje Małgorzata Gutowska-Adamczyk Gutowo 20 lat później. Cukiernia pod Amorem. Ciastko z wróżbą, czyli perypetie znajomych rodzin w rzeczywistości XXI w. Kontynuacja tego wątku opowieści była, wobec powodzenia pierwszego tomu, jedynie kwestią czasu. I tak, rok później, do księgarń trafia Gutowo 20 lat później. Cukiernia pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów.

Kilkuletnią przerwę między Podróżą do Miasta świateł a kontynuacją Gutowo 20 lat później poświęciła pisarka pracy nad nowym projektem literackim. Tym razem za pomocą swojej książki Małgorzata Gutowska-Adamczyk przenosi czytelników w jeszcze odleglejszą przeszłość, bo aż do schyłku państwowości polskiej w XVIII w. Znakiem czasów jest, że nowa saga praktycznie równocześnie z wydaniem książkowym pojawiła się jako ebook i audiobook. Fortuna i namiętność. Klątwa oraz tom 2. Fortuna i namiętność. Zemsta Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk w sposób mistrzowski przywołują czasy upadku kultury sarmackiej.

Młodzieżowe książki Małgorzaty Gutowskiej Adamczyk

Chociaż zdecydowanie największą popularność przyniósł Małgorzacie Gutowskiej-Adamczyk cykl Cukiernia pod Amorem, już wcześniej była ona uznaną autorką prozy dla młodego czytelnika. Kilka tytułów pisarki pojawiło się w serii Tylko dla dziewczyn. Należą do nich m.in. Wystarczy, że jesteś i Niebieskie nitki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Oprócz powieści wyraźnie adresowanych do dziewcząt, pisarka ma również na koncie tytuły skierowane do młodzieży bez tak jasno sprecyzowanej grupy płciowej. Należą do nich takie książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, jak 220 linii czy 110 ulic. Natomiast niektóre powieści pisarki wymykają się jednoznacznej klasyfikacji. Satyryczno-groteskowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk Mariola, moje krople oraz specyficzny „poradnik” Jak zabić nastolatkę (w sobie) są klasą samą w sobie.