Kompendium o zmianach prawno-regulacyjnych, strategiach i planach, badaniach i trendach ESG. Co nowego w zrównoważoności i dlaczego robią przedsiębiorstwa, rządy, instytucje finansowe, nadzoru, naukowe i badawcze? Na co zwrócić uwagę, by nie zostać w tyle?
Kompleksowy wgląd w istotne ruchy ustawodawców, firm z 15 branż, konsumentów i naukowców. Ułatwia nawigację po zrównoważonej transformacji biznesu. Dostarcza unikatową na polskim rynku wiedzę i edukację, pomocną wielu zespołom w nawigacji po ESG i tworzeniu związanych z nim polityk i rozwiązań: zarządom, zespołom rozwoju produktu, prawnym, relacji inwestorskich, ESG, HR czy marketingu. Pracownikom początkującym w ESG i zrównoważoności, jak i bardziej zaawansowanym. Dokumentuje, sygnalizuje, uczy i mobilizuje całe organizacje i i poszczególne grupy interesariuszy. Uzupełnia wewnętrzne analizy wymogów, konkurencji, ryzyk, luk i szans. „Pomaga rozumieć, przewidywać i zarządzać zmianami”. „Potrzebna, ciekawa pozycja, poszerza wiedzę”.
✔️ Precyzyjny wgląd w nowe przepisy i rynek, trendy, praktyki, decyzje i kierunki rozwoju ESG
✔️ Uzupełnienie wewnętrznych analiz: m.in. wymogów, konkurencji, ryzyk i luk
✔️ Linki do przyjętych aktów prawnych i odniesienia do projektowanych
✔️ Dodatkowe, niezależne źródło wiedzy i motywacji
✔️ Bez reklam, opinii i treści sponsorowanych
Zwrot ku bardziej zrównoważonej przyszłości ruszył, a z nim domino gospodarczo-społecznych zmian. Bardziej zrównoważona – czyli też przemyślana i świadoma w dłuższej i szerszej perspektywie – relacja z otoczeniem to olbrzymie wyzwanie, ale i rezerwuar szans. Wcześnie zauważone i przełożone na biznes mogą zmniejszyć potencjalne ryzyka i podatności, podnieść odporność i przynieść nowe przewagi.
Kto i jak przekuje je w przyszłość?