12,90 zł
Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją wprost z rąk Matki Odkupiciela. Lud chrześcijański wstępuje do szkoły Maryi, dając się wprowadzić w kontemplację piękna oblicza Chrystusa i w doświadczanie głębi Jego miłości.
Modlitwa różańcowa stanowi zarówno pomoc w wypełnianiu woli Bożej, jak i jest drogą prowadzącą do Niepokalanego Serca Maryi.
W 1826 roku bł. Paulina Jaricot założyła Żywy Różaniec. Dziś róże różańcowe istnieją w parafiach na całym świecie, obejmując modlitwą miesięczne intencje, które papież wyznacza na każdy rok.
Niech rozważanie zbawczych tajemnic z bł. Pauliną pomoże zgłębiać zamysł Boży wobec każdego i każdej z nas według wskazania błogosławionej: „Módlcie się do Jezusa przez Maryję; to jest sposób, by dojść do nieba”, aby jak ona wypowiedzieć pod koniec swojego życia: „O Matko moja, jestem cała Twoja!”.
Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:
Liczba stron: 19
KOREKTA
Agata Chadzińska
Anna Kendziak
Marlena Pawlikowska
PROJEKT OKŁADKI
Łukasz Kosek
ZDJĘCIA
Wikimedia Commons (s. 18)
Tekst na s. 9-17 pochodzi z książki autorstwa ks. Leszka Smolińskiego i Małgorzaty Pabis Jestem Różą Żywego Różańca, Dom Wydawniczy RAFAEL, Kraków 2020
ISBN 978-83-67336-70-3
© 2018 Dom Wydawniczy „Rafael”
ul. Rękawka 51
30-535 Kraków
tel./fax 12 411 14 52
e-mail: [email protected]
www.rafael.pl
Na zlecenie Woblink
woblink.com
plik przygotowała Weronika Panecka
Zapaliłam zapałkę, która rozpaliła ogień! Te zapałki to różańce!
[Różaniec] stopniowo uczy nas,jak wykonywać nasze czyny w jedności z Maryją.
Jeśli wszystkie chwile dnia są dla Pana,to są takie chwile, które powinny być wyłącznie dla Niego.
bł. Paulina Jaricot
Dnia 8 grudnia 1826 roku bł. Paulina Jaricot (1799-1862) założyła Żywy Różaniec. Łączył on 15 osób modlących się każdego dnia jedną z tajemnic w jedności z pozostałymi w tej samej intencji. „Najważniejszą i najtrudniejszą rzeczą było sprawienie, aby różaniec był dostępny dla wszystkich ludzi” – mówiła. Dziełu udzieliło poparcia wielu biskupów oraz generał zakonu dominikanów, który w 1836 roku przyłączył Stowarzyszenie Żywego Różańca do dominikańskiej Rodziny Różańcowej przy poparciu papieża Grzegorza XVI.
W Liście o różańcu, którym św. Jan Paweł II wprowadził w Kościele nowe tajemnice – część światła, papież Polak naucza: „W powściągliwości swych elementów skupia w sobie głębię całego przesłania ewangelicznego, którego jest jakby streszczeniem. W nim odbija się echem modlitwa Maryi, Jej nieustanne Magnificat za dzieło odkupieńcze Wcielenia rozpoczęte w Jej dziewiczym łonie. Przez różaniec lud chrześcijański niejako wstępuje do szkoły Maryi, dając się wprowadzić w kontemplację piękna oblicza Chrystusa i w doświadczanie głębi Jego miłości. Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (RVM, 1).
Modlitwa różańcowa stanowi zarówno pomoc w wypełnianiu woli Bożej, jak i jest drogą prowadzącą do Niepokalanego Serca Maryi. Róże Różańcowe istnieją w parafiach na całym świecie do dziś, obejmując modlitwą miesięczne intencje, które papież wyznacza na każdy rok. Niech rozważanie zbawczych tajemnic z bł. Pauliną pomoże nam zgłębiać zamysł Boży wobec każdego i każdej z nas według wskazania błogosławionej: „Módlcie się do Jezusa przez Maryję; to jest sposób, by dojść do nieba”, aby jak ona wypowiedzieć pod koniec swojego życia: „O Matko moja, jestem cała Twoja!”.
Dalsza część książki dostępna w wersji pełnej
Dostępne w wersji pełnej
Dostępne w wersji pełnej
Dostępne w wersji pełnej
Dostępne w wersji pełnej
Dostępne w wersji pełnej
Dostępne w wersji pełnej