Laila Shukri to bez wątpienia jedna z najbardziej tajemniczych postaci polskiego rynku wydawniczego. Chociaż Laila Shukri książki wydaje od 2014 r., wciąż wiadomo o niej niewiele, a to co do tej pory o sobie zdradziła układa się w niezwykle egzotyczną i sensacyjną historię. Twierdzi ona, że jest Polką mieszkającą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz żoną jednego z najbogatszych miejscowych szejków. Ponieważ muzułmański mąż nie może dowiedzieć się o jej literackiej działalności, podpisuje swoje książki Laila Shukri, które to nazwisko jest oczywiście pseudonimem. Ze względu na surowe prawo i obyczaje Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dla własnego bezpieczeństwa, nie może ujawnić swojej tożsamości, więc nielicznych wywiadów udzielała zawsze ze szczelnie zasłoniętą twarzą. W związku z tym, pojawiły się nawet podejrzenia, że cała ta nieprawdopodobna historia jest jedynie sprytnym chwytem marketingowym, a autorka w rzeczywistości nie jest żoną arabskiego szejka i życie, które opisuje jest jedynie literacką fikcją.
Bez względu na to, jaka jest prawda, jeden fakt pozostaje niezaprzeczalny; swoje książki Laila Shukri sprzedaje niezwykle skutecznie i każda z nich błyskawicznie osiąga status bestsellera. Polki z wypiekami na twarzy czytają opisy nieprawdopodobnego bogactwa arabskich szejków, egzotycznych obyczajów, nierzadko także seksualnych i cały czas czekają na więcej.
Po raz pierwszy o tajemniczej autorce rynek wydawniczy usłyszał w 2014 r., kiedy ukazała się Perska miłość, Shukri debiutancka powieść. Fabuła, opowiadająca o dramatycznych losach Lidki, polskiej studentki, która wyszła za mąż za Araba poznanego w Kuwejcie, absolutnie podbiła serca czytelniczek, rozpaliła ich emocje i wyobraźnię. Trudno było sobie wyobrazić, aby tak sensacyjna narracja nie miała dalszego ciągu. I rzeczywiście , choć nie od razu, bo w 2016 r. w ręce czytelniczek oddała Laila Shukri Perską zazdrość, drugi tom, rozwijający tym razem wątek innej kobiecej postaci pojawiającej się w Perskiej miłości. Perską zazdrość Shukri poświęca Joannie, Polce oczywiście, mieszkającej od lat na Półwyspie Arabskim żonie bajecznie bogatego biznesmena o imieniu Ali. Jej luksusowe i puste życie zostaje zakłócone zdradą małżonka. Joanna, matka, co dodatkowo komplikuje sprawę, trójki dorastających dzieci, musi zdecydować, jaką postawę przyjąć w obliczu tego przykrego odkrycia. W takiej sytuacji nieuniknione jest zderzenie dwóch kultur; zachodniej, w której bohaterka się urodziła i wychowała oraz muzułmańskie przyjętej w chwili małżeństwa z Alim.
Ponieważ formuła zastosowana przez autorkę, sądząc po wynikach sprzedaży, okazała się trafiona w następnym tomie serii pt. Perska namiętność Laila Shukri, nie decyduje się na żadną rewolucję, ani w zakresie formy, ani jeżeli chodzi o treść. Tym razem narracja zbudowana jest wokół Sary, córki Joanny, bohaterki części Perska zazdrość. Młoda dziewczyna szukając ukojenia, po przejściach ostatnich miesięcy, wyjeżdża w podróż do Tunezji. Tam znajduje wielką miłość, jednak droga do tej miłości nie jest usłana różami.
Na kartach czwartej powieści z serii pt. Perska nienawiść Laila Shukri wraca do Lidki, której bajkową miłość i dramatyczną walkę o wolność opisała w debiutanckiej Perskiej miłości. Po raz kolejny będzie musiał ona stawić czoła opresyjnej kulturze w obcym kraju.
Każda kolejna część cyklu jest zawsze z niecierpliwością oczekiwana przez wierne czytelniczki ciekawe dalszych losów swoich ulubionych bohaterek. W 2019 r. również nie spotka je zawód, jako że już w maju w ich ręce odda Laila Shukri Perską zmysłowość, fabuła której opowiada dalszą, dramatyczną, historię Joanny.
Oprócz cyklu Perska miłość ma na koncie Laila Shukri książki, które stanowią zupełnie samodzielne fabuły. Niedługo po swoim debiucie pisarka miała już gotową następną powieść. W 2015 r. opublikowała Laila Shukri Byłam służącą w arabskich pałacach, historię hinduskiej służącej, która jako dziesięciolatka trafia do Kuwejtu jako tania siła robocza. Na pierwszy plan w tym wypadku wysuwa się nie tylko obyczajowa, ale przede wszystkim społeczna rzeczywistość Bliskiego Wschodu, regionu ogromnych społecznych nierówności i współczesnego niewolnictwa.
Chyba najbardziej osobistą książkę w swoim dorobku zatytułowała Leila Shukri Jestem żoną szejka, a wydała w 2016 r. Zawarła w niej swoje własne doświadczenia i wykorzystała wydarzenia z własnego życia, co miało niebagatelne znaczenia dla osiągnięcia niezwykle wysokich wyników sprzedaży. Świetnie sprzedają się nie tylko papierowe, ale też inne niż tradycyjne formaty książki Shukri: ebooki i audiobooki. Podobnie zresztą, jak dwie pozostałe książki spoza serii Perska miłość; Byłam kochanką arabskich szejków oraz Jestem żoną terrorysty.