Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków - Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik - audiobook

Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków audiobook

Magda Mieśnik, Piotr Mieśnik

4,4

Audiobook dostępny jest w abonamencie za dodatkową opłatą ze względów licencyjnych. Uzyskujesz dostęp do książki wyłącznie na czas opłacania subskrypcji.

Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.

Dowiedz się więcej.
Opis

Czy medycyna estetyczna uzależnia? Jaka jest świadomość Polaków w zakresie chirurgii plastycznej? Ile średnio wydajemy na zabiegi upiększające i dlaczego się im poddajemy? Wstrząsający reportaż i wnikliwe studium poświęcone pacjentom, którzy odmienili swój wygląd.

Dwudziestosiedmioletnia Natalia marzyła o większym biuście. W wyniku komplikacji po nieudanym zabiegu trafiła do szpitala z ostrym stanem zapalnym, gdzie – aby ratować jej życie – podjęto dramatyczną decyzję o amputacji obu piersi.

Paulina Werner na operację pośladków wybrała się do Turcji. Na miejscu przeżyła prawdziwe piekło i niewiele brakowało, by przypłaciła tę wizytę życiem.

"Nie mam dużych ust od picia wody z cytryną rano. Są duże, bo korzystam z medycyny estetycznej" – deklaruje Anna Sowińska, która w planach ma jeszcze poprawianie piersi, foxy eyes, podniesienie brwi i korektę nosa.

Danuta w wyniku choroby nowotworowej przeszła zabieg obustronnej mastektomii. Rekonstrukcja piersi kosztowała 20 tysięcy złotych, ale jej zdaniem było warto. Depresja i strach przed wychodzeniem z domu są dziś zaledwie złym wspomnieniem.

Nosy, piersi, brzuchy – to Polacy poprawiają najczęściej. Operacje plastyczne nigdy nie były tak popularne jak dziś. Prócz poruszających historii zwykłych Polek i Polaków atutem książki są liczne wywiady z ekspertami, takimi jak: dr n. med. Lucjan Cezary Peszyński-Drews, jeden z pionierów medycyny estetycznej, dr Barbara Blicharczyk, specjalistka z zakresu ginekologii estetycznej, dr Krzysztof Gojdź, właściciel klinik medycyny estetycznej w Beverly Hills, Miami i Nowym Jorku, czy dr Michał Feldman, psychiatra specjalizujący się w leczeniu zaburzeń związanych z postrzeganiem własnego ciała. O swoich metamorfozach otwarcie opowiadają również Fagata, Katarzyna Paskuda, Agata Arakel, bracia Piotr i Paweł Tyburscy, Anna Sowińska i Artur „Kornik” Sowiński.

 

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 6 godz. 19 min

Lektor: Postrzygacz Agnieszka
Oceny
4,4 (27 ocen)
16
7
4
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
komandofoka

Nie oderwiesz się od lektury

bardzo ciekawa lektura!
00
Julia_mistrz

Nie oderwiesz się od lektury

Bardzo dobra książka. Nie ocenia, tylko pokazuje zjawisko z różnych perspektyw.
00
Weganka_i_Tajga

Dobrze spędzony czas

Książka napisana jest tak, że czyta się ją jednym tchem. Rozmowy z lekarzami, zwłaszcza tymi topowymi świetne. Części książki dotyczące influencerów różnej maści i ich podejścia do medycyny estetycznej i operacji plastycznych nie podobały mi się. Za to odejmuję gwiazdkę. Trochę z nich wynika, że jak się nie zrobisz, to nic nie osiągniesz i jesteś nikim. Zwłaszcza jeśli jesteś kobietą. O turystyce poprawkowej do Turcji - te części brzmią jak niezły thriller. Dobrze, że na zakończenie sporo przestróg i rozmowa z psychiatrą o dysmorfofobii. Moja refleksja po lekturze? Dlaczego ludzie poddają się podejrzanym zabiegom znając ryzyko? Do medycyny estetycznej mądrze robionej nie mam nic. Do operacji plastycznych w wyniku wad wrodzonych, chorób, wypadków też nie. Jeśli komuś zrobienie defektu ma rzeczywiście poprawić jakość życia też spoko, ale poprawiać się w nieskończoność i wpaść w kult młodości i gładkości jest dla mnie rodzajem problemów z postrzeganiem własnej osoby. Niby nie mnie oceniać...
00

Popularność