Czas śmierci. Tom 8. Komisarz Oczko - Tomasz Wandzel - ebook + audiobook

Czas śmierci. Tom 8. Komisarz Oczko ebook i audiobook

Wandzel Tomasz

4,6

Ten tytuł dostępny jest jako synchrobook® (połączenie ebooka i audiobooka). Dzięki temu możesz naprzemiennie czytać i słuchać, kontynuując wciągającą lekturę niezależnie od okoliczności!
Opis

W pewien marcowy poranek policja otrzymuje zgłoszenie o napadzie na dom położony na peryferiach Gdańska. Po dotarciu na miejsce policjanci znajdują zakneblowanego mężczyznę przywiązanego do krzesła, jego martwą żonę, leżącą w łóżku i tylko rocznej córeczce sprawcy włamania nie wyrządzili żadnej krzywdy. Mężczyzna zeznaje, że do napadu doszło nad ranem, gdy wszyscy spali. Mimo zabezpieczenia licznych śladów komisarz Oczko ma problem z ujęciem przestępców. W pewnym momencie zaczyna wątpić, czy rzeczywiście doszło do napadu. Jednak problem polega na tym, że winę męża także trudno udowodnić...

 

To cykl opowiadań kryminalno-sensacyjnych, których akcja rozgrywa się na Pomorzu. Polecamy kolejne części o śledztwach komisarza Oczko, i również cykl o komisarzu Andrzeju Papaju i cykl o detektywce Róży Wielopolskiej.

 

Tomasz Wandzel – Autor, który ma na swoim koncie powieści sensacyjne, kryminalne, obyczajowe oraz historyczne. Jest wielokrotnym stypendystą różnych instytucji, wspierających rozwój kultury m.in. Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka w Prabutach, które często pojawiają się w jego twórczości. Zawodowo pracuje jako copywriter.

 

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 86

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 2 godz. 29 min

Lektor: Leszek Filipowicz
Oceny
4,6 (107 ocen)
73
24
10
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Ania2306

Nie oderwiesz się od lektury

Osobiście wolałam jak czyta Filip Kosior
10
Seventeen96

Nie oderwiesz się od lektury

Polecam
00
Malwi68

Dobrze spędzony czas

Fabuła zaczyna się od wstrząsającego zdarzenia – brutalnego napadu na dom w Gdańsku, którego ofiarą pada kobieta. Jej mąż zostaje odnaleziony przywiązany do krzesła, a ich malutka córeczka, na szczęście, pozostaje nietknięta. Choć na pierwszy rzut oka wszystko wskazuje na włamanie, prowadzący sprawę komisarz Oczko zaczyna dostrzegać coraz więcej nieścisłości. Kiedy pojawiają się wątpliwości co do wersji wydarzeń przedstawionej przez męża ofiary, napięcie rośnie, a rozwiązanie zagadki staje się coraz bardziej nieoczywiste. Wandzel mistrzowsko kreśli atmosferę niepewności i mroku, bawiąc się emocjami czytelnika. Cenię to, że historia nie jest jednowymiarowa – autor sprawia, że zaczynamy zastanawiać się, komu tak naprawdę możemy ufać. Postać komisarza Oczko jest doskonale skonstruowana, ukazując zarówno jego profesjonalizm, jak i ludzkie słabości. Sama intryga kryminalna jest złożona i pełna zwrotów akcji, co sprawia, że do ostatnich stron nie byłam pewna, jaki będzie finał. Książka nie...
00
grazyna2525
(edytowany)

Nie oderwiesz się od lektury

Dziękuję bardzo autorowi za przemyślane emocje w serii o komisarzu Oczko.Ciekawe historie na mile spędzenie czasu.
00
winklerkamil

Nie oderwiesz się od lektury

Polecam
00

Popularność




Tomasz Wandzel

Czas śmierci

Tom 8 Komisarz Oczko

LIND & CO

LIND & CO

@lindcopl

e-mail: [email protected]

Tytuł oryginału:

Czas śmierci

Tom 8 Komisarz Oczko

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Książka ani jej część nie może być przedrukowywana ani w żaden inny sposób reprodukowana lub odczytywana w środkach masowego przekazu bez pisemnej zgody Wydawnictwa Lind&Co Polska sp. z o o.

Wydanie I, 2024

Projekt okładki: Daniel Rusiłowicz

Grafika na okładce: robert_em © Unsplash

Copyright © dla tej edycji: 

Wydawnictw0 Lind&Co Polska sp. z o o, Gdańsk, 2024

ISBN 978-83-67718-66-0

Opracowanie ebooka Katarzyna RekWaterbear Graphics

Dzień pierwszy

Aspirant Adam Rogalski nie przepadał za nocnymi dyżurami. Szczególnie gdy musiał je spędzić na komisariacie. Wtedy każda sekunda, minuta i godzina zdawały się trwać dłużej, niż powinny. Poza tym musiał mierzyć się z samotnością. Próbował ją zagłuszać, czytając książki, słuchając radia czy przeglądając fotki, które znajomi wstawiali na Facebooka. Wszystkie te sposoby na odpędzenie senności działały jednak mniej więcej do trzeciej w nocy, gdy rozpoczynały się tak zwane godziny słabości. Jak pokazywały statystyki, to właśnie między trzecią w nocy a piątą nad ranem najwięcej kierowców zasypiało za kierownicą. Wtedy też miało miejsce najwięcej włamań do sklepów, domów i mieszkań, a także kradzieży w pociągach. Rogalski czytał kiedyś specjalistyczne opracowanie na ten temat i przytoczone w nim przykłady uczuliły go na ten podstępny czas. Dlatego jeśli tylko miał wybór, wybierał patrolowanie miasta. Kilka godzin spędzonych w radiowozie mijało zdecydowanie szybciej niż w ciasnej dyżurce. Z doświadczenia wiedział, że na patrolu trudno o nudę. Prawie zawsze zdarzały się jakieś interwencje. Jedne dość błahe, inne bardziej ryzykowne, ale nawet te drugie były lepsze od siedzenia za biurkiem. Poza tym na patrolu zawsze był z kimś. Można więc było pogadać, a wiadomo, że na rozmowie czas szybciej mijał. Tej marcowej nocy towarzyszył mu starszy posterunkowy Mirek Sosnowski. Dyżurowali już wspólnie kilka razy, więc Rogalski wiedział, że chłopak pochodzi z rodziny, w której służba w organach bezpieczeństwa była czymś na wzór tradycji, przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jego pradziadek służył w międzywojennej policji, dziadek i ojciec w powojennej milicji, zatem on sam nie miał zbyt wielkiego wyboru.

– Jeszcze dwie godziny i do domu – westchnął Rogalski, przeciągając się za kierownicą radiowozu. Dochodziła piąta rano, a marcowe niebo zaczynało już szarzeć.

– Może kawę? – zaproponował siedzący obok Sosnowski.

– Właściwie czemu nie – zgodził się Adam. Skręcił w najbliższą przecznicę i pięć minut później zaparkował obok stacji benzynowej. Zgasił silnik i już miał wysiąść, gdy zapiszczała radiostacja.

– No to kawka będzie musiała poczekać – mruknął, sięgając po mikrofon.

– Adam, mamy zgłoszenie w twoim rejonie – usłyszał głos kolegi, który tej nocy dyżurował w komisariacie. – Z numerem alarmowym skontaktowała się niejaka Justyna Twardoch. Kobieta twierdzi, że przed chwilą odebrała telefon od swojej sąsiadki, ale w słuchawce słychać tylko jakieś dziwne jęki. Podjedźcie i sprawdźcie, o co chodzi. Zgłaszająca czeka na was przed swoim domem.

Rogalski od razu przypomniał sobie niemal identyczne zdarzenie, opowiadane przez kolegów, które krążyło po komisariacie jako świetny dowcip. Pewnej nocy jeden z patroli otrzymał podobne wezwanie. Wtedy zgłaszającą była matka, która odebrała dziwny telefon od córki. Wówczas też zamiast głosu słyszała jedynie dziwne jęki i stękania. Przerażona zadzwoniła pod sto dwanaście i poprosiła o pomoc. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zaskoczona córka oświadczyła, że to jakaś pomyłka. Dopiero gdy funkcjonariusze zapowiedzieli wyciągnięcie konsekwencji wobec matki, postanowiła powiedzieć prawdę. Okazało się, że podczas miłosnych igraszek z mężem któreś z nich nieświadomie dotknęło leżącej na łóżku komórki i wybrało numer do mamusi. Zajęci sobą, nawet tego nie zauważyli i zorientowali się dopiero po wszystkim. Nie sądzili jednak, że matka zaalarmuje policję.

– Czyżby znowu jakaś napalona parka nie schowała telefonu? – zapytał Sosnowski, notując adres, pod który mieli pojechać.

– Może tak – przyznał oficer dyżurny – ale dla świętego spokoju lepiej to sprawdźcie – dodał.

Ulica Poprzeczna znajdowała się zaledwie dwa kilometry od stacji benzynowej, więc dojazd zajął im zaledwie chwilę. Już z daleka zobaczyli kobiecą postać nerwowo spacerującą obok jednej z posesji. Na widok radiowozu kobieta ruszyła w ich stronę. Rogalski zatrzymał samochód i uchylił okno.

– Dzień dobry, czy to pani dzwoniła na numer alarmowy?

– Tak, nazywam się Justyna Twardoch – potwierdziła wyraźnie zdenerwowana, obejmując rękami ramiona. Adam nie wiedział, czy jej rozdygotanie było skutkiem nerwów, czy też drżała z zimna. Na dworze było ledwie kilka stopni powyżej zera, a kobieta miała na sobie jedynie piżamę i kapcie.

– Dziękuję, że panowie tak szybko przyjechali. Obawiam się, że Karolinę mogło spotkać coś złego – kontynuowała, przenosząc wzrok na oddalony o kilkanaście metrów dom. Stojąca niedaleko furtki latarnia rzucała blade światło na pogrążony w ciemnościach budynek, który wyglądał tak, jakby domownicy smacznie spali. Rogalski od razu pojął, że właśnie tam musi mieszkać przyjaciółka, o którą tak martwiła się Twardoch.

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji

Polecamy również

Tomasz Wandzel

Chłopiec z Kresów – historia prawdziwa

Hycel

Dom w chmurach

Blanka L – Sława, pieniądze i seks

Kłamstwa i sekrety – historia Róży Wittelsbach

Chwila prawdy – niewiarygodna historia Krystyny Górskiej

Chłopiec, który przeżył Auschwitz – historia prawdziwa

Grzeczna dziewczynka

Żółty długopis

Córka zakonnika

Zwłoki przy molo.

Cykl Komisarz Andrzej Papaj

Dotrzeć do prawdy

, tom 1

Uciec od prawdy

, tom 2.

Cykl Róża Wielopolska

Czyste zło

, tom 1

Święte zło

, tom 2.

Cykl Sopockie tango

Sopockie tango

, tom 1

Ostatnie tango w Sopocie

, tom 2.

Cykl Komisarz Oczko

Pierwsza sprawa

, odcinek 1

Skutek śmiertelny

, odcinek 2

Przerwać milczenie

, odcinek 3

Córka milionera

, odcinek 4

Świąteczny wampir

, odcinek 5

Śmierć na służbie

, odcinek 6

Ostatni samobójca

, odcinek 7

Czas śmierci

, odcinek 8

Śmiertelny turnus

, odcinek 9

W obronie własnej

, odcinek 10

Krwawe party

, odcinek 11

..i kolejne…