Uzyskaj dostęp do ponad 250000 książek od 14,99 zł miesięcznie
Rozmówki włoskieze słowniczkiem. Jadę do pracy
Książka opracowana została dla osób, które chcą pracować za granicą. Składa się z trzech części: Rozmówek, Kategorii zawodowych oraz Praktycznych porad i informacji. Użytkownik znajdzie w niej więc słownictwo ogólne (niezbędne podczas robienia zakupów, podróżowania czy szukania pracy), specjalistyczne terminy związane z wykonywaniem danej profesji (np. w usługach, na budowie czy w gastronomii) oraz wzór umowy o pracę, wynajmu mieszkania i CV.
Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:
Liczba stron: 208
Wstęp
Coraz więcej Polaków wyjeżdża do pracy za granicą z podstawową lub bardzo słabą znajomością języka obcego. Z myślą o takich właśnie osobach przygotowaliśmy podręczne kompendium niezbędne podczas pobytu we Włoszech. W naszym opracowaniu znalazły się niezwykle przydatne terminy i zwroty.
Całość podzielono na trzy części:
– Rozmówki, czyli słownictwo ogólne przydatne podczas m.in. podróżowania, robienia zakupów, pytania o drogę, zawierania znajomości, szukania pracy, wynajmowania pokoju. – Kategorie zawodowe, czyli specjalistyczne słownictwo dotyczące poszczególnych profesji m.in. opieki medycznej, prac w gospodarstwie domowym, administracji biurowej, budownictwa, gastronomii, hotelarstwa, turystyki, rolnictwa, informatyki, motoryzacji, ochrony obiektów. – Praktyczne porady i informacje, czyli wzór umowy o pracę, wynajmu mieszkania, CV oraz najważniejsze numery telefoniczne i adresy placówek dyplomatycznych.
Mamy nadzieję, że zebrane słownictwo i informacje ułatwią Państwu pobyt za granicą oraz pomogą w poszukiwaniu pracy.
Wydawca
Zasady wymowy włoskiej
W Słowniczku nie podano wymowy wyrazów hasłowych. Wymowa włoskich wyrazów jest na ogół prosta dla Polaka, jest bowiem zbliżona do języka polskiego. Oto w skrócie zasady tej wymowy:
c+a, o, u = ka, ko, kucacao (kakao), corno (korno), cuculo (kukulo)
c+i = czicima (czima), cipolla (czipolla)
c+h+i = kichi (ki), schi (ski)
g+i = dżigiorno (dżiorno), giacca (dżiakka)
g+h+i = gilarghi (largi), lunghi (lungi)
g+l+i = llifamiglia (famillia), degli (delli)
s+c+i = sziscimmia (szimmia), scirocco (szirokko)
z = c; dzazione (acjone), manzo (mandzo)
Podwojone spółgłoski włoskie wymawia się jak przedłużone lub wzmocnione spółgłoski pojedyncze.
Hanna Cieśla
Rozmówki polsko-włoskie