0,00 zł
W maju 2011 roku po przepłynięciu składanym kajakiem dolnego odcinka rzeki Urubamba w Peru, małżeństwo gdańskich kajakarzy, Celina Mróz i Jarosław Frąckiewicz, wpłynęli na Ukajali, rzekę źródłową Amazonki. Podczas dwudniowego odpoczynku w miasteczku Atalaya zamieścili na swoim blogu informację o rozpoczęciu kolejnego etapu podróży, spływu rzeką Ukajali, i ślad po nich zaginął.
Ich bliscy zorganizowali akcję poszukiwawczą, która ujawniła, że Celina i Jarosław zostali zastrzeleni na rzece przez członków miejscowej społeczności. W tym samym czasie w polskich mediach pojawiła się sprzeczna z ustaleniami peruwiańskiej policji wersja, mówiąca o tym, że Celina i Jarosław rozbili nielegalne obozowisko na terenie indiańskiej wioski i wdali się w zatarg z miejscową społecznością.
Celina Mróz i Jarosław Frąckiewicz przez kilkadziesiąt lat, razem i osobno, podróżowali na pięciu kontynentach, czyniąc z dalekich i bliskich eskapad styl życia. W czasach bez znanego nam dziś internetu oraz w jego początkach w Polsce, dzielili się swoją pasją poprzez prezentacje na żywo, publikacje w prasie oraz, kiedy pojawiła się taka możliwość, dwa prowadzone przez nich podróżnicze blogi. Dzięki umiejętności inspirowania innych swoim podróżowaniem byli czterokrotnie nagradzani na gdyńskich Kolosach – największych w Europie spotkaniach podróżników.
Książka Marcina Odrakiewicza Własnym nurtem to reportaż o podróżniczej drodze Celiny Mróz i Jarosława Frąckiewicza. O kilkudziesięciu latach podróżowania, pasji odkrywania dalekich zakątków świata i zachwycania się tymi bliskimi. To również próba przywrócenia trójmiejskim podróżnikom dobrego imienia. Autor rozlicza spekulacje, które pojawiły się w polskich mediach po śmierci gdańskich kajakarzy oraz ujawnia, że oskarżenie Celiny i Jarosława o nielegalne obozowisko na terenie indiańskiej wioski było fałszywe.
Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format: