29,90 zł
Aleksandra Lewkowicz tę książkę chciałaby zadedykować przede wszystkim osobom, które, tak jak ona, na co dzień borykają się z chorobą zwaną zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym (w skrócie ZOK – inaczej nerwica natręctw). Swego czasu, kiedy czuła się bardzo niezrozumiana i samotna w swojej chorobie, potrzebowała takiej właśnie lektury. Chciała wiedzieć, że poza nią są gdzieś na świecie osoby, które czują tak jak ona. Uważa, że problem obsesji i kompulsji jest zbyt rzadko poruszany w przestrzeni publicznej.
Autorka ma nadzieję, że jej książka pozwoli rodzinie i znajomym chorych osób lepiej zrozumieć ich zachowania, a chorzy odnajdą cząstkę siebie w tej historii, rozpoznają u siebie objawy zaburzenia, bądź znajdą sposób na radzenie sobie z nim w codziennym życiu.
Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:
Liczba stron: 37
Rok wydania: 2019
Aleksandra Lewkowicz „ZOK. Moja historia”
Copyright © by Aleksandra Lewkowicz, 2019
Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o. 2019
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie
może być reprodukowana, powielana i udostępniana w
jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.
Redaktor prowadząca: Renata Grześkowiak
Projekt okładki: Joanna Barbara Gębicka
Korekta: Joanna Barbara Gębicka, Bogusław Jusiak
Skład pdf, epub i mobi: Adam Brychcy
ISBN: 978-83-8119-589-8
Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o.
ul. Spółdzielców 3, pok. 325, 62-510 Konin
tel. (63) 242 02 02, kom. 695-943-706
http://www.psychoskok.pl/http://wydawnictwo.psychoskok.pl/ e-mail:[email protected]
Tę książkę chciałabym zadedykować przede wszystkim osobom, które, tak jak ja, na co dzień borykają się z chorobą zwaną zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym (w skrócie ZOK – inaczej nerwica natręctw). Swego czasu, kiedy czułam się bardzo niezrozumiana i samotna w swojej chorobie, potrzebowałam takiej właśnie lektury. Chciałam wiedzieć, że poza mną są gdzieś na świecie osoby, które czują tak jak ja. Uważam, że problem obsesji i kompulsji jest zbyt rzadko poruszany w przestrzeni publicznej, a jeśli już, to w sposób humorystyczny, tak jak w przypadku filmu „Dzień Świra”. Bardzo podobnie jest z atakiem paniki, pokazywanym nie jako strach, a uczucie złości. Niestety spora grupa ludzi nadal nie rozumie, czym jest sama nerwica (utożsamiając ją z byciem nerwowym). Ponadto, dla wielu ludzi ZOK jest wstydliwym problemem. Ja na przykład długo nie rozumiałam swojego zachowania, ale wiedziałam, że jest ono dziwne. Właśnie dlatego moje rytuały ukrywałam przed najbliższymi. Mam nadzieję, że moja książka pozwoli rodzinie i znajomym osób chorych lepiej zrozumieć ich zachowania, a osoby chore odnajdą cząstkę siebie w mojej historii, rozpoznają u siebie objawy zaburzenia, bądź odnajdą sposób na radzenie sobie z nim w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że nic nie zastąpi osobistego spotkania ze specjalistą – psychologiem lub psychiatrą. Wszystkim czytelnikom życzę miłej lektury!
Wydawnictwo Psychoskok